Wpis z mikrobloga

@daddyissues_: pierwsza rzecz to nauka skupieniu na wlascicielu. Od malego. Moja np smaczki miala zawsze w dupie i tez ciagnela jak glupia. Ciagnie=staje, wolam, jak popatrzy mi w oczy na min 1s idziemy dalej. Czasem w godzine robilismy 300m. Ma 10 miesiecy o dalej ma odpaly zwykle w nowych miejscach ale wystarczy ma chwile stanac popatrzec sie na siebie i juz jest git. Jakakolwiek pochwala/nagroda tylko jak na mnie patrzyla. Nie
  • Odpowiedz
@mikaliq: Żeby nie było - mój trener nie uważa że behawiorysci są źli. Ich metody nie są złem ostatecznym, ale często stosują je do wszystkich psów po kolei, co jest błędem. Po drugie, jedna z poprzednich behawiorystek pomogła z kilkoma tematami, więc to nie jest tak, że tylko szkód narobiła. Zaprosiłem ją jednak kiedyś do mnie na miejsce, żeby jej pokazać jaki problem mamy i nie dała sobie rady. ;) aktualnie
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Ja aktualnie żyje w mieście i w moim przypadku prowadzenie psa na takiej nie byłoby dobrym pomysłem. Oduczanie złych rzeczy zajmuje niestety bardzo dużo czasu. Fajne że widzisz pewne postępy u siebie!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ammon: nie powiedziałam bym że Tomek Pecold to stara szkoła :D stara szkoła to mi się kojarzy z ONkami w policji xD
Ludzie którzy coś robią ze swoimi psami to wg mnie najlepsi szkoleniowcy. Pasterstwo, sport itd.
Super trafiłeś i się zgodzę że jak się dużo pracuje na instynkcie i presji to nie trzeba zabawek, ale mało kto ma owce pod domem :D Ja dużo korzystam za zabawek, bo wywodzę się
  • Odpowiedz
@Voyo: No dlatego się zgadzam z tym że tresura przez smaczki jest może i szybsza ale niesie duże obciążenia. Pies tak naprawdę teraz najlepiej ma.wpojone to, co robiliśmy bez smaczków.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cumill: nie trzeba bahawiorysty żeby powiedzieć głośno i stanowczo "nie!" kiedy pies robi coś czego nie powinien. No ale po co, przecież jest taki malusi puci puci a potem jak dorośnie to będziesz się zastanawiać gdzie popełniłeś błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mikaliq: Tomek kazał nam wyrzucić wszystkie smaczki z menu psa, nie rozumie takich rzeczy jak barfy. W jakimś stopniu jest on stara szkoła, bo jego system nie opiera się na na przesadnym nagradzaniu psa. Znasz go? Miałaś okazję wziąć udział w jego warsztatach?
@Cumill: Pracuj też nad tym żeby psiak starał się leżeć w jednym miejscu jak najdłużej, w przyszłości to ci bardzo zaprocentuje.
  • Odpowiedz
@Cumill: Ja mam teraz szczeniaka i jak mnie próbuje gryźć to mówię/krzyknę "ała" i zabieram ręce lub się odsuwam. Czasem odchodzę lub się obracam i nie zwracam na niego uwagi, żeby zobaczył, że jak gryzie, to się już nie bawimy. I już rzadko mu się zdarza i często po pierwszy "ała" przestaje próbować gryźć.
  • Odpowiedz
@Cumill: szczeniaki tak mają:)
Ale nie możesz pozwalać na podgryzanie gdy tego sobie nie życzysz. Piesek musi wiedzieć że jest czas na zabawę i czas spokój i że to ty wyznaczasz kiedy co robicie.
Po pierwsze piesek musi mieć postawione granice, jeśli tobie nie odpowiada pewne zachowania to musisz to pokazać. Nie popieram bicia ale złapanie na kark i odniesienie do jego kojca za każdym razem gdy się źle zachowuje powinno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ammon: kojarzę ludzi od BC, bo sama niedługo takiego będę mieć :)
Tak jak wyżej pisałam inna jest praca na instynkcie i presji i inaczaj się pracuje z bc (jak sam zdążyłeś się przekonać). Dużo psów bez takiej chęci robienia jaką masz u bc nie będzie posłuszna i chętna do pracy za darmo :D Wg mnie motywacja to takie paliwo do szkolenia psa. I takie owce, czy czasem przewodnik jest naturalną
  • Odpowiedz
@Ammon: @mikaliq: @daddyissues_: ja tylko przypominam, że zarówno behawioryści, jak i trenerzy są różni, więc nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka.

@Cumill: jeśli chcesz iść do beha, to warto na jakieś psie przedszkole skoczyć. To jest przede wszystkim dla Ciebie, żebyś lepiej ogarniał. Tylko z psim przedszkolem jest kilka "red flags", na które trzeba uważać przy wyborze.
  • Odpowiedz
@Cumill: Za pare lat będziesz wspominał i żałował że już nie podgryza ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jeszcze szczeniak, przejdzie mu jak zęby wyrosną
  • Odpowiedz