Wpis z mikrobloga

@npbs:

Nie popieram bicia ale złapanie na kark i odniesienie do jego kojca za każdym razem gdy się źle zachowuje powinno przynieść oczekiwany efekt.


XD fajnie ale nie dawaj już więcej rad z zakresu wychowywania psów bo nie wiesz o czym mówisz
  • Odpowiedz
@npbs:

przygotuj się na pogrzyzione buty


Szczeniaki nie powinny gryźć butów, bo właściciel nie może ich zostawiać w zasięgu szczeniaka. Eliminujemy wszystkie rzeczy, które szczeniak jest w stanie gryźć, oczywiście te, które możemy (ścian czy stołu raczej nie schowasz).

Minimalizujemy złe zachowania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@JanuszKarierowicz: props gościu, wyjaśniaj tutaj typów. Widzę, że zaraz zlecą sie miłośnicy starej szkoły i zastraszania zwierząt xD Potem zamoast kontaktu z psem bedzie płacz, że ucieka, ola boga nie słucha się i że ma zły charakter podczas gdy to właściciele najczesciej są nienormalni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Cumill: moj tez podgryzał, on po prostu sprawdza na ile moze sobie pozwolić, normalnie matka by go obszczekała albo przerwała zabawę, psy jak pisną podczas podgryzania/ zabawy dają znak, że za mocno. Ja zrobiłem tak, że jak mnie ugryzł podczas zabawy albo leciał do rąk ładować sobie do mordy to mówiłem coś w stylu "ała" i przerywałem zabawę(kompletnie go zlewałem), jak dla sportu bez powodu rzucił mi sie na rece to
  • Odpowiedz