Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem

chciałbym położyć na całym piętrze te same panele i producent radzi robić przerwy dylatacyjne w każdych drzwiach. zastanawiam się czy ktoś z was układał panele i nie zastosował się do tego zalecenia? wypinają się wam panele czy coś? uważam że to super wygląda jak nie ma żadnych listew pod drzwiami i nie wiem czy mogę sobie na to pozwolić
  • 15
@powodzenia: Mam od 4 lat tak położone panele i kompletnie nic się nie dzieje, polecam. Panele położone ciągiem na około 70m2. W jednym miejscu, na łączeniu paneli i gresu nawet nie mam dylatacji i bardzo wąską listwą zamaskowane łączenie a gdzie panele w tym miejscu położone są na 8m długości. Panele Villeroy&Bosh, zaufany majster też twierdzi, że nic się nie powinno dziać i nie widział przeciwwskazań.
@powodzenia: Kup panele które nie wymagają dylatacji w drzwiach, chyba że musisz użyć tych konkretnych laminowanych. Bez dylatacji mogą skrzypieć, a w skrajnych wypadkach i nieprawidłowym montażu może je po prostu wybrzuszyć.
@powodzenia mam be dylatacji pod drzwiami od 3lat - wygląda fajnie i nic sie nie dzieje. Oczywiście odstępy przy scianach zachowane.

Co do utraty gwarancji - tak, tracisz ja bo to gwarancja producenta który może nawet napisać, ze jak masz na imię Tomasz, to nie przysługuje Ci gwarancja (oczywiście jest to sprzeczne z KC). Natomiast przy rękojmi (i reklamacji) musza Ci udowodnić, że reklamowana wada jest efektem braku dylatacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powodzenia: no elo lipa. Słuchaj. W wielkiej płycie mieliśmy położone jednym ciągiem i było spoko. Teraz w domu ~5lat jest podobnie i jedyny pedał jest w kuchni no i jakbys chciał gdzieś coś wymienić bo jednak łatwiej rozmontować jedno pomieszczenie a nie pół domu. Jak Ci się podoba to rób i elo.
Pozdro z fartem.