Wpis z mikrobloga

@amantadeusz: Poczytaj na czym opiera się ideologia Marksizmu. Zobacz jak to działało za Lenina, Stalina, Mao itp. Komuna jest przeciwstawna do bogacenia się kosztem biedniejszych grup społecznych w teorii. Ideologia dla tzw "ludu". A ta grafika w nawiasie sporo mówi o ludziach, którzy nie wiedzą czym jest socjalizm i wrzucają tam wszystkie zagadnienia w opozycji do zagadnień konserwatywnych( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@amantadeusz: nigdy nie słyszałem o stereotypie socjalisty-prostego głupka stojącego na bakier z książkami i nauką, wręcz przeciwnie prawaki uderzają zawsze zupełnie odwrotnie mówiąc że hehe latte sojowe studenciaki hehe tylko polib00da
  • Odpowiedz
@amantadeusz: mechanizmy wolno rynkowe, które swój rodowód mają w naturalnym procesie kształtowania sie zasobów i zdobywania ich nawet przez zwierzęta, jest o wiele bardziej trudniejsze do zrozumienia, niż to że ktoś ci do papy daje jedzenie i daje ci też klatke w której mozesz mieszkać. Zwyczajnie komunizm wykorzystuje proste umysły, by w ogólnym rozrachunku bankrutować i zabijać miliony czy to z głodu czy to mordując ich w katowniach.
  • Odpowiedz
@MxS89: Przeczytałem większość socjalistycznych 'klasyków'. Tak do Trockiego, bo potem mi się znudziło i zacząłem zarabiać pieniądze. Tak więc podziękuję za radę.

Zobacz jak to działało za Lenina, Stalina, Mao itp.


@MxS89: Skoro coś w teorii 'działa', a w praktyce wychodzi z tego totalitarne piekło to czy winni są ludzie, czy może jednak teoria jest błędna? Intelektualiści torpedowali kolejne socjalistyczne twierdzenia raz za razem. Przewidując do czego one doprowadzą jeszcze na długo
  • Odpowiedz
@Zordon_:

Caplan and Miller’s finding is that the link between educational background and ‘thinking like an economist’ is weakened when IQ is taken into account because IQ is the more important factor associated with economic beliefs. It’s a complicated picture because IQ and education may be mutually influential. However, if one assumes that education is unable to raise IQ, but that IQ affects time spent in education, then the researchers said ‘the net effect on economic beliefs of intelligence is more than double the net effect of education.’ Even if one assumes that education can also affect IQ, ‘intelligence still has a larger estimated effect [on economic beliefs],’ they said.
  • Odpowiedz
@amantadeusz: Ty, ale w źródłach, które podałeś nie ma ani jednego eksperymentu, które by potwierdzały Twoją tezę. Po prostu jakichś suchy artykuł, który równie dobrze mógłby znaleźć się na onecie czy pudelku. Czujesz się mądry bo przeczytałeś 2 artykuły? Gratuluję :)
  • Odpowiedz
@amantadeusz widzisz... Konsumpcja w Polsce wzrosła od kiedy 500 plus jest w programie... Więc kłamiesz mówiąc że socjalizm to w oczach ekonomii anty naukowe foliarstwo. Jedno i drugie może działać razem o ile jest odpowiednio prowadzone i zarządzane.
Swoją drogą bym chętnie uczestniczył w dyskusji ale pisanie o tym że socjalisci nie pracują w chcą wszystko za darmo to jeden wielki populizm i kłamstwo. Więc sory ale nie będę wchodził w
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: 500+ to nie jest socjalizm, chociaż pomysł równie durny.

Sztuczne pompowanie konsumpcji w czasach dobrej koniunktury, jadąc na garbie ludzi pracy. Co może pójść nie tak? Dowiesz się za kilka miesięcy, płacąc średnio 400zł za 20 minutową pogadankę z dowolnym lekarzem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
), it’s hard to argue with the results: Libertarians score higher on intelligence tests than either liberals or conservatives.


@amantadeusz: widzisz, to jest to co komuchu potrafią najlepiej - ukradli pojęcie libertarianizmu i zaczęli tak siebie opisywać jako wymówkę biorąc ze hehe są za wolnością dla gejów, i tak gdzie mowa o prawdziwych wolnosciowcsch oni wstawiają siebie.
  • Odpowiedz
Dlaczego ludzie o niższej inteligencji o wiele częściej popierają socjalizm, podczas gdy ludzie o wyższym IQ przeważnie kierują się w stronę kapitalizmu?


@amantadeusz: dlatego w niemal każdym kraju wykształceni głosują na Partię Pracy, Demokratów a w Polsce u wykształconych SLD ma większą reprezentacje, niż u innych grup itd.
W sumie można zrobić wyskok i powiedzieć, że tak, Partia Pracy, Demokraci czy SLD (i Razem) nie chcą obalać kapitalistycznej gospodarki, ale
  • Odpowiedz
ale twój obrazek ewidentnie świadczy o tym, że pojmujesz socjalizm, jako europejską socjaldemokrację


@jkarnic: Mój obrazek ewidentnie świadczy o tym, że moderatorzy kasują obrazki z młotami i sierpami i musiałem ten jakoś ocenzurować. A że razem nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek europejską socjaldemokracją to już inna sprawa.

A kryterium wyższego wykształcenia? Nie chce mi się nawet sprawdzać czy mówisz prawdę. Ale absolwent dziennikarstwa czy innej europeistyki to jest statusowo
  • Odpowiedz