Wpis z mikrobloga

Załóżmy, ze mam 15 samochodów i 70 punktów rozsianych w jednym mieście. Jest jakiś programik, który by mi wyliczył najkorzystniejsze trasy patrząc na to, ze teoretycznie wyjechaliby o jednej godzinie i mieli podobny czas, żeby zrobić wszystkie trasy i wrócić na bazę? #logistyka
  • 10
@nicnieslyszalam: Ogarniacie ale nie zadnym algorytmem tylko mając pewne założenia i na chłopski rozum. Nie ma gwarancji czy wasze trasy sa optymalne. A aplikacja jaka by nie byla dziala na podstawie alogrytmu.
Nawet google maps wyliczajac trase a->b robi pewne załozenia i uproszczenia.
@nalej_mi_zupy: I właśnie potrzebny mi programik, gdzie mogę dodać czas postoju kierowcy. Myślałam, ze to dość proste :D właśnie chciałam sprawdzić czy da się obciąć jakaś trasę albo przerobić i mieć więcej ‚miejsca’ na nowe punkty bez kupowania kolejnych samochodów i zatrudniania kolejnych kierowców.
Widzę w necie masę takich programów, ale demo jest okrojone i wymaga już zobowiązań przynajmniej prezentacji programu przez kogoś, firm ich oferujących masa, a może ktoś ma
@nicnieslyszalam: nie wiem czy sie przyda, ale napisze - jak pracowałem jako kurier, to firma kazała zainstalować apke "circuit". w skrócie polega na tym że wrzucasz wszystkie punkty jakie masz do obskoczenia a aplikacja sama robi najlepszą trasę, uwzględniając priorytety, że np jedna firma zamyka sie o 13.