Wpis z mikrobloga

Obserwuję Bitcoina od wielu lat, i od wielu lat widzę ciężką stagnację. Segwit który między innymi miał ułatwić dalsze zmiany w protokole został wdrożony, ale poza taprootem, który IMO ma marginalną użyteczność, dalszych zmian się zwyczajnie nie wprowadza.

Rezultat? Bitcoin rok do roku ulega stopniowej marginalizacji. Wykres udziału w rynku chyba wszystko mówi jasno: Ten projekt powolutku umiera i zastępują go inne rozwiązania.

Wklejałem ten sam wykres rok temu, i nic się nie zmieniło. Stały spadek z odchyłami w dół. Za kilka lat w tym tempie BTC może nawet wypaść z top 10 jeśli nic się w nim nie zmieni...

#kryptowaluty #bitcoin #ethereum
Pobierz A.....o - Obserwuję Bitcoina od wielu lat, i od wielu lat widzę ciężką stagnację. Seg...
źródło: comment_1625831239OlQ3oBhvXIboGR3jm3GK89.jpg
  • 23
@Amebcio: dalszych zmian się zwyczajnie nie wprowadza.

o anyprevout, cct albo bip300 pewnie nie slyszałeś? teraz sie dyskutuje ktore z nich bedzie po taproocie
. albo o tym jak mocno rozwinął się i rozwija protokoły LN? nowość dosłownie z wczoraj np. https://bolt12.org/

powolne i ostrożne zmiany to zaleta a nie wada bitcoina. nikt poważny nie chce gwałtownych i szybkich zmian w czymś co jest pieniądzem, można nawet używać argumentów, że w
Fajne te kreski


@fervi: Ten trend zaobserwowałem już kilka lat temu, i kontynuuje on w przyszłość z kilkoma odchyleniami w dół (w czasie baniek spekulacyjnych). Ta kreska zwyczajnie działa, bo dokonała weryfikowalnej prognozy, która się sprawdziła
@Amebcio: Możliwe, wszak wystarczyło sprzedać 70 mln Vitalika na górce w 2017 na Bitcoina, a potem tym Bitcoinem pompować ETH ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale adopcja Bitcoina przebiega szybciej i dotyczy przeciętnego Kowalskiego, gdy Ethereum skupia się na Wall Street
@fervi: już czytałem kilka jego wysrywów, miałem nawet kilka screenów jak opowiadał o pompkach jakichś gównianych shitcoinów, co potem mocno spadały. Amebcio to sobie nick wybrał niezwykle adekwatnie, w tym mu się przepowiednia sprawdziła
@sxldsxxl: Możliwe, że chodziło o AmeLcio. Ale znam na tyle Etherowców, by nawet po śmierci Bitcoina nie tykać tego projektu kijem. To moja opinia, którą zdobyłem po latach kontaktów z nimi
@fervi: O #!$%@?, a to nie rozróżniam tego. Jeśli jest taki gość, to przepraszam. XD bo był ktoś o takim nicku, kto #!$%@?ł o tym jak to shit będzie miał pompkę i jakiej to on nie ma przyszłości, po czym dany shit spadał. Co jakiś czas zmieniał narrację i wybierał innego shita. Może to właśnie ten Amelcio. To zbieżność nicków, czy szydera z tamtego wizjonera?
@fervi: Pamiętam, że gościu coś tam postował na tagu bitcoin i wysłałem mu screena z sytuacji, gdzie wypowiadał się w superlatywach o jednym z altów z wówczas (chyba top 15-30 popularności mniej więcej) i to poleciało. Kompletnie mnie te alty nie interesowały, po prostu mu pokazałem, że robi z siebie imbecyla i zasugerowałem, że o kant #!$%@? takie wróżenie można sobie rozbić.

I to chyba ten Amelcio jednak był. Jak mu
@Amebcio: this proves nothing - po prostu na rynku pojawia się coraz więcej nowych projektów, które po jakimś czasie zdychają i w ich miejsce wchodzą kolejne. W takim kontekście BTC dominance będzie spadało, ale no kurde - BTC to niespełna 45% całego rynku, na którym jest prawie 5600 innych assetów (wg. Coinmarketcap). Miejmy jakąś miarę jednak.