Wpis z mikrobloga

@Mow_do_mnie_mistrz jak coś, ta książka to tylko fikcja literacka. Fakty historyczne kończą się jeśli dobrze pamiętam, gdzieś na 10 stronie. Reszta to tylko populistyczne domniemania i autorskie przekonania autora, często niemające nic wspólnego z historią. Fakt, sporo jest fragmentów rzeczywiście prawdziwych, ale to jak szukanie fajnego kamienia w potoku zwykłej skały ( ͡º ͜ʖ͡º). Pod żadnym pozorem nie powinno się tej książki (jak zresztą całą serię
  • Odpowiedz
@Piesek_z_depresja: Zauważyłem to też, książka przyjemnie napisana ale mając jakieś pojęcie w tym temacie, widać że jest przekoloryzowana. Mimo tego fajnie się czytało. Dodatkowo mam związaną z nią śmieszną historię. Nie wiedziałem o opłacie covidowej w PKP, kiedy kupuje się bilet w pociągu. W trakcie rozmowy z konduktorem powiedziałem, że nie mam pieniędzy na opłatę, a w plecaku tylko wodę i książkę o hitlerze. Akurat trafiłem na miłośnika historii, i
  • Odpowiedz
@Piesek_z_depresja: Fajna była. Mimo, że to w dużej mierze fikcja. Jeśli znasz jakieś ciekawe książki historyczne, to poproszę o tytuły ;)
Ja ze swojej strony, z zupełnie innej beczki polecam książkę "Astrofizyka dla zabieganych - Neil deGrasse Tyson"
Dla otwartego i głodnego wiedzy o nieznanym umysłu, to miód ʕʔ
I jeszcze powiązany z tematem, Polski film "Photon"
  • Odpowiedz