Wpis z mikrobloga

Cześć,

Kiedyś sam sobie składałem kopa, niestety już nie jestem "na czasie" w doborze podzespołów więc potrzebuje Państwa porady.

Chce zakupić komputer do gier + obróbka graficzna.
Fundusze : 6-10 kPLN

Co polecacie?
Gotowca czy osobno podzespoły?
Zastanawiałem się nad X-Kom bądź Morele, natomiast dużo nieprzyjemnych sytuacji słyszałem.

#gry #grafika #pcmasterrace #komputery #pc
  • 23
@edionasz: ja zamawiałem z x-kom podzespoły i złozyłem sam:

-ryzen 5 3600 - jest ok ale obecnie wpakowałbym chyba tam coś mocniejszego w ekstremalnych przypadkach na ogromnych plikach potrafi zmulić na chwilę- ok 1000zł
-48 gb ram - 2x 8 gb 2x 16 gb - ok 1000 zł z czego 32 gb chyba wystarczą
-2 dyski ssd - 1 m.2 500gb i sata 1 tb - ok 700zł
-płyta główna b450
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@edionasz: Miesiąc temu składałem sobie nowego kompa:
- Ryzen 9 5900 (od maja staniał o jakieś 500zł!)
- płyta Asus ROG B550-E
- 32GB ramu (3600MHz)
- chłodzenie Fractal Design Celsius+ S28 Dynamic

Wyszło około 5K (bo resztę podzespołów przekładałem ze starego). Trzeba jeszcze doliczyć koszt grafiki, a jakie są ceny wszyscy wiedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W 10K powinieneś się chyba zmieścić.
@edionasz: Od siebię polecę taki zestaw TUTAJ
dość fajny procek jeżeli chodzi o wielozadaniowość, płyta na B550(następna generacja procków od AMD i tak ma mieć zmieniony socket więc nie warto się pchać w x570), GPU to mocne 3070 które da ultra w każdej grze w 1080p/1440p, tutaj można zrobić roszadę i wziąć np 3060(słabsza opcja ale gry na high/ultra działają bardzo dobrze) a za to dorzucić np do kolejnego dysku na
@dqdq1: monitor dla grafika ? Dla średniozaawansowanego wystarczy te 1,5k, dla już na prawdę zaawansowanego może wydać i 20k, więc po co dodawać coś o co nie pytają, ja się zastanawiam jakim cudem ty 48GB ramu dorwałeś za 1000zł, chyba 2666MHz :)
@Czapelek: też niedługo (tzn może za parę miesięcy) będę składał pod pracę z grafiką + gry w VR które wymagają w hui zasobów jak np. No Man's Sky, ale po pierwsze czekam aż trochę jeszcze 3080 stanieje, ale powiedz mi czy mają sens te ryzeny? Kiedyś tak było że pod Adobe najlepiej sprawdzał się intel, myślałem o i9-10900K. Budżet na całość będę miał jakieś max 12k brutto
@dqdq1 jakie lizanie ? Odróżniasz konstruktywny komentarz od lizania części intymnych ? Chłop ma budżet 2x taki jak Ty i piszesz mu co złożyłeś x msc temu
@Kien osobiście nie polecam składać czegoś na zaś, bądź kilka msc przed już sugerować się zestawami, bo coraz to nowe rzeczy wychodzą i tak pół roku temu zestaw mógł byc dobry teraz już nie jest. Jeżeli chodzi o Intela i Adobe to już zniknęło, kiedyś faktycznie tak było że względu na quick sync jednak teraz ta bariera się zatarła i równie dobrze radzi sobie AMD
@Czapelek: Bo jest ok. Pracuję miejscami z naprawdę wielkimi plikami, poza jedną sytuacją nie uświadczyłem problemów. Skoro ty zakładasz że to osoba średniozaawansowana której nie jest potrzebny porzadny monitor to ja zakładam że musiałaby naprawdę przegiąć żeby spocić photoshopa.
@dqdq1 porządny monitor to potrzebuje grafik z prawdziwego zdarzenia który na tym zarabia, co z tego że ktoś weźmie monitor za 10k jak nie zauważy różnicy na monitorze za 2k