Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#szosa
Dotychczas jeżdżę używając stravy na telefonie z pasem HR.

Telefon do kieszeni i po treningu rzut okiem co ukrecone.

Fajnie byłoby jednak mieć przed oczami co kręcę dlatego myślałem o liczniku.

Nie potrzebuję niewiadomo czego - statystyki + export na strave. Mapy i nawi mogę wrzucić w telefon który i tak zawsze mam przy sobie na sytuacje awaryjne.

Polecacie coś?
Z czego korzystacie?
Jakie wady i zalety zauważacie?

Cenowo myślałem o czymś do 800zl max 1000 zł.
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sztudent: z telefonem mam ten problem że podobno nieco oszukuje na pomiarach (prędkość+wysokość)
Dodatkowo boję się jednak że gdzieś gwizne telefonem i tyle z niego będzie.
z telefonem mam ten problem że podobno nieco oszukuje na pomiarach (prędkość+wysokość)

@SzCzoteckY: moze pomysl jak @Baczy pisze, 935 obsluguje Ant+, sa chyba czujniki predkosci korzystajace z tego protokolu montowane na oske ale nie mam pojecia jak to sie spisuje w praktyce. Ale z drugiej manki, jesli nie bedziesz z tego zegarka korzystal poza rowerem to chyba lepszy bedzie dedykowany komputerek pod rower. wiekszy wyswietlacz, mapy, caly czas masz przed soba.
@SzCzoteckY: telefon tez korzysta z gps, wiec wyniki beda bardzo zblizone. Powiedzialbym nawet, ze dokładniejsze, bo kiedys porownywalem garmina 935 vs samsung s7 to samsung dokladniej rysowal trase, wiec telefon>zegarek.
Ja korzystam z garmin instinct i miesci sie w twojej półce cenowej. Jest spoko, jest czytelny, bateria jak nie trenujesz to wytrzymuje jakies 2 tygodnie, a podczas treningow okolo 1% na 10min w dokladnym trybie.
@SzCzoteckY: ja mam zegarek gamin vivoctive 4 sparowany z czujnikami predkosci i kadencji od magene. Dziala to dobrze i zdecydowalem sie na takie rozwiazanie, bo zegarek tez wykorzystuje przy innych aktywnosciach i na codzien do placenia.
@SzCzoteckY: w tym budżecie kupisz nówkę Garmina Edge 130 Plus albo Edge Explore. Zawsze czytelniej niż zegarek. A zegarek w używce 920xt/935xt/735xt na pewno też dadzą radę i podepniesz wszelkie możliwe czujniki na ant/bt (prędkość, kadencja, moc, hr), tyle że ekran mały jak na rower.
@pigachu: @SzCzoteckY: kopiłem 735xt za ~400 na allegro. Podpięty pasek i kadencja (Magene) po ANT+. Jak na razie bez problemów. Są mocowania zegarka na kierownicę. Zegarek pozostaje w trybie aktywności po rozpoczęciu treningu, więc wszystkie pomiary są widoczne na bieżąco. Pozostały budżet można przeznaczyć na inne pierdoły do roweru.
@babool: 735xt to bardzo przyzwoity zegarek (mam). Po prostu typowo na rower trochę mały wyświetlacz, no i po latach trochę krótko bateria już trzyma. No ale za to masz fajnego smartwatcha, który cały czas wyświetla godzinę :)
@SzCzoteckY: Bryton 15 za 1/3 budżetu powinien spełnić wymagania. Lub coś podobnego od innego producenta. Te tysiące to się płaci głównie za nawigację, jak z niej korzystasz to szkoda kasy