Wpis z mikrobloga

Remontuję mieszkanie w wielkiej płycie i po zdjęciu parkietu okazało się, że cała wylewka jest poodparzana.
Znalazłem ekipę, która dosyć szybko mi to zrobi, we własnym zakresie mam tylko skuć wylewkę.

Zacząłem zrywać i zastanawia mnie sposób układania płyt stropowych. Mam poukładane betonowe płyty z hakami o szerokości ok 60 cm i pomiędzy nimi jest przerwa ok. 40 cm wypłeniona białą podsypką przypominającą wapno, w którą praktycznie zapada się noga. Na to był bezpośrednio lany beton, a miejscami dopchane było patykami, workami po cemencie i szmatami. Jak w tym miejscu robić wylewkę? Wybierać wszystko?

#remontujzwykopem #budownictwo
  • 2
@Raul_Duke: No to wychodzi, że w Polsce jest parę milionów takich min. Podobno standard w tamtym okresie. Płyty stropowe były układane na przemian, a w szczeliny pakowali śmieci z budowy. Robią właśnie wylewkę, ekipa wszystko wygarnęła, uzupełnili szczelinę i na to wylewkę. W sumie się cieszę bo za całą wylewkę zapłacę niewiele więcej niż za usuwanie kleju, subitu i wylewanie samopoziomu, a zyskam 5 cm na wysokości.