Wpis z mikrobloga

@lastro: Ja zawsze wcześniej czytałem dział "O nas" na stronie korpo w którym starałem się o pracę i kiedy na rozmowie padło to pytanie to mówiłem: "bo wygrywaliście konkursy Najlepszy Pracodawca 2019, Najlepsze Miejsce do Pracy 2020, ponad to wasze IT wygrywało nagrody za najlepsze rozwiązania technologiczne", albo "dlatego, że jesteście liderem w sprzedaży lodówek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej". Wiesz o co chodzi.

To pytanie to klasyczny odsiew ludzi, którzy wysyłają
@BananowyAbazur: Albo tak "Ponieważ jest to duża korporacja, ktora jak sądzie umozilwie duze mozliwosci rozwoju, a takze uwazam ze moje wyksztalcenie i umiejętności odpowiadają wymaganiom zamieszczonym w ofercie pracy"

ps: ktoś was wie coś o credit suise?
@lastro: Naprawdę nie szukacie pracy która choć trochę wam odpowiada, w której możecie się rozwijać, brać udział w fajnych projektach, poznać ciekawych klientów? Czy która nawet odpowiada wam pod względem lokalizacji?

Tak tylko pytam.
@lastro: Znajdź sobie różne recruiting guide do np. finansów (investment banking / consulting) i tam są często omówione wszystkie możliwe pytania dotyczące tej części rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak @BananowyAbazur mówi, są to klasyczne pytania na odsiew, bo na dobrą sprawę wystarczy się po prostu przygotować. Odpowiedź nie musi być prawdziwa, ale najważniejsze byś nie zgrywał zaskoczonego i po prostu odpowiedział.
@lastro: Unikaj sformułowania "uważam, że". Ty JESTEŚ tym najlepszym kandydatem. Masz te umiejętności i doświadczenie, których oni potrzebują. Musisz być pewny siebie na 100% podczas tej rozmowy.

Wchodzisz do pokoju i musisz czuć, że znasz tych ludzi od dawna. Nie spinaj się. Miej #!$%@?, a będzie Ci dane. Po prostu spędź nawet kilka godzin w domu, żeby się przygotować. Znaj odpowiedź na każde pytanie, które oni mogą Ci zadać. Będziesz miał
@BananowyAbazur:
A po co tyle czytać o firmie tyle niepotrzebnych rzeczy od razu.
Ja zawsze mówiłem, że to stanowisko ma fajne perspektywy rozwoju dla mnie w tym momencie mojej kariery zawodowej bla bla bla i podawałem jakąś jedną pozycję z oferty z obowiązków albo coś takiego i HRY mnie lubiły, chyba nigdy nie odpadłem na nich jak miałem rozmowę ( czasem nie było odzewu na cv, ale to się nie liczy