Wpis z mikrobloga

Mam pytanie czy jest jakiś sposób aby usunąć kamień nazębny dla psa bez narkozy?

Ma już niestety kilka milimetrów szarego na górnych kłach i na tylnych górnych zębach sporo brązowego. Na razie nie ma żadnych objawów jak brzydki oddech, problemy z gryzieniem. Pani Weterynar tylko stwierdziła, że zaczyna się zapalenie dziąseł i żadne suplementy już nie pomogą, najwyżej opóźnią proces

#pies #psy #maltanczyk #weterynaria #stomatologia
  • 14
@antb47: Nie da się i lepiej usunąć ten kamień póki jeszcze zwierzak nie ma problemów z tego powodu. Na przyszłość - warto myć zwierzakom zęby, nawet raz w tygodniu to lepiej niż wcale. Żadne płyny dolewane do wody, gryzaki czy inne cuda nie będą tak skuteczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@antb47: moja wetka twierdzi że te usuwanie bez narkozy to kant tyłka rozbić :p
Co możesz spróbować to coddzienne szczotkowanie dobrą pastą (np orozyme), jak to sumiennie robiłam to kamień na zębach się zmniejszał .
@antb47: zawsze wszyscy pisali, że nic nie pomoże, weterynarz też już chciał umawiać na ściąganie a wcześniej przepisał jakieś pasty zmiękczające i płyny, dej pan spokój. Zestresowana że czeka nas taki zabieg bo moje smordy miały już z tyłu grubą warstwę - stwierdziłam że kij, spróbuję, kupiłam im takie coś (dokładnie to) -> https://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_dla_psa/barkoo_przysmaki/barkoo_z_prasowanej_skory/377381
Wszystko zeszło XD dosłownie do zera.
Teraz regularnie dostają takie niby szkodliwe coś (w sensie raz na
@gesslerowaa: Tak właśnie zamierzam zrobić. Zauważyłem problem w tą sobotę, w poniedziałek pojechałem do weterynarza. Chirurg wróci w przyszłym tygodniu z urlopu i od razu go umówię.

Pewnie będę się bardziej denerwował niż mój piesek. Dla pewności zrobię też mu przed zabiegiem badania krwi.

Nie zauważyłem wcześniej problemu, bo dolne zęby ma idealnie białe.

@nama: Wątpie aby to pomogło, bo ma też osad na górnych kłach (i to innego koloru
@antb47: już pies jest po zabiegu. To normalne, że powiedzieli mi, abym przez kilka dni dawał mu mokrą karme oraz dostał antybiotyk i pastę dentisept na dwa tygodnie. Ktoś poleca moze jakas mokrą karmę, bo raczej nie rozmoczę mu