Wpis z mikrobloga

Wracam po dłuuugiej przerwie do gry, przewaliłem jakieś redditowe poradniki, ale nadal mam kilka pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Czy są tutoriale uczące pro gry? Sekwencje spelli, tipy związane np. z nieruszaniem się żeby zaatakować melee (mechanika gry, coś czego nigdy nie opanowałem)
2. Czy są listy questów, które warto zrobić? W gąszczu wszystkiego ciężko mi nawet ogarnąć w co warto ręce włożyć.
3. Czy są jakieś dobre zbiory info co warto brać za TC, które z nowych ficzerów warto rozwijać itp?
4. Czy po najbliższym eventcie można się spodziewać większego wyboru w postaciach do kupienia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Póki co interesuje mnie serwer optional-PVP i czaiłem się na Monzę, ale na wszystkich aukcjach mnie poprzebijali i zastanawiam się jakie serwery wziąć pod uwagę. Raczej gra solo, niby na luzie, ale pewnie się wciągnę xD, RP/MS, budżet na postacie, pacca i waste są.

Wiem, że dużo pytań, ale zmieniło się bardzo dużo, a i za czasów mojego grania orłem nie byłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#tibia
  • 6
@xDrope:

1. Na youtube sporo znajdziesz.
2. Standard typu PoI, Wote, INQ, Anni dla zabawy. Potem na 250+ robisz obowiązkowo Oberona i Scarlett (żeby móc bic te 2 bosy). Potem przyda się jeszcze zrobić albo goldy albo thais portale (żeby odblokować imbu). Oprócz tego robisz te quest które są wymagane na miejscówki gdzie chcesz expić (np Wereliony).
3. Ubrać się w eq + obowiązkowo imbu (od jakiegos 100 lev czy coś).
@xDrope: 1. tak, obczaj sobie itexo bo zrozumialem ze grasz ekiem. on tam wspomina o poprawnej rotacji spelli.
2. wiadomo, wszystkie dostępowe, tylko to się teraz liczy
3. za TC nie warto nic kupować, chyba, że masz nadmiar to wtedy 3 prey slot, kukłe do domku. warto od początku gierki wbijać bestiary na charmy
4. i tak i nie, raczej przed takimi eventami jest dużo postaci do kupienia
5. z biegiem
@xDrope: jeśli już masz grać ms/rp to musisz wiedzieć że RP na low lvl jest bardzo kasożerny, dopiero ma jakimś 400+ zaczyna się przyjemnie grać, co do ms nie mam doświadczenia, ale popadł w niełaski po zmianie utamy.
Questy raczej robisz dostępowe i do bossów: Scarlett, oberon, Goldy, vengoth, feru, black vixen.
A jeżeli kupujesz jakąś postać to warto brać już coś lepszego, zdarzają się okazję gdzie możesz kupić postać z