Wpis z mikrobloga

Wstyd mi, że kiedyś popierałem obowiązkową służbę wojskową. Byłem młody, głupi i przepraszam xD. W ogóle zabawne jest to jak z wiekiem poglądy się zmieniają na świat. Jak miałem te 16/17 lat popierałem narodowców i do tej pory jest mi wstyd w #!$%@? xD. #gownowpis #wojsko #wojskopolskie
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale widzę że mamy tu porządnego bordo kuca więc wskaż mi proszę w tym nowym planie konfy gdzie są konkretne rzeczy które konfa usunie aby polski budżet nie wywinął fikola


@PochodnaFunkcji: Na start 500+ jako ulga podatkowa, oszczędności w edukacji po likwidacji np. kuratorów, ograniczenie biurokracji na wielu szczeblach. Do tego początkowe likwidacje i ograniczenia podatków nie będą znaczące - kwota wolna w wys. 30 tys. zł to raczej minimum przyzwoitości. Pamiętajmy też, że z każdej złotówki w portfelu kilkadziesiąt groszy i tak wróci do budżetu.

No i wiele programów jak bon oświatowy czy bon zdrowotny nie wiążą się z wyższymi kosztami, a uproszczenie prawa podatkowego to oczywisty, choć trudny w oszacowaniu wzrost środków budżetowych poprzez długofalowy, stabilny rozwój
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JavierDaY: ja uważam, że obowiązkowa służba wojskowa jest w Polsce potrzebna, ale nie w formie służby 9 miesięcznej xD i takiej, że żołnierze służby zasadniczej robią za sprzątaczy xD
Przeszkolić ludzi w kilka tygodni na wakacje, niech zdobędą trochę obycia z bronią i spędza trochę czasu na biwakowaniu z ziomeczkami xD
  • Odpowiedz
@JavierDaY U mnie było podobnie, zacząłem zachaczać coraz mocniej poglądami o pato-patriotyzm, narodowców, później Korwin i na całe szczęście z tego wyrosłem.

Co spowodowało taką zmianę?

Jeden wyjazd na Woodstock :D
  • Odpowiedz
Do tego początkowe likwidacje i ograniczenia podatków nie będą znaczące - kwota wolna w wys. 30 tys. zł to raczej minimum przyzwoitości.


@wojtas_mks: świetna wiadomość, kto by nie chciał chciał takiej kwoty wolnej!

Ale ponawiam pytanie- co konkretnie mówi konfa. Z czego mamy zrezygnować żeby to 30 tysięcy można było wprowadzić.
  • Odpowiedz
Przeszkolić ludzi w kilka tygodni na wakacje, niech zdobędą trochę obycia z bronią i spędza trochę czasu na biwakowaniu z ziomeczkami


@prnppp: to się przeszkalaj i biwakuj z randomami jeśli ci to pasuje, ale nie układaj wolnego czasu innym
  • Odpowiedz
zdajesz sobie sprawę że jak usiądziesz i policzysz co oni proponują zrobić w gospodarce to dochodzisz do wniosku że wciskają gruszki na wierzbie?


@PochodnaFunkcji: tak, dlatego czyta się całą wypowiedź a nie tylko jedno zdanie.
  • Odpowiedz
Ale ponawiam pytanie- co konkretnie mówi konfa. Z czego mamy zrezygnować żeby to 30 tysięcy można było wprowadzić.


@PochodnaFunkcji: No przecież ci chłopie napisałem wyżej kilka podstawowych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Konfederacja proponuje wolnościowe podejście do konstrukcji budżetu, czyli ustalamy ile mamy dochodów, a potem wydajemy tylko tyle ile mamy. Podejście "ustalamy wydatki i szukamy środków" to keynesizm w czystej postaci. Tak samo jak uznanie,
  • Odpowiedz
Konfederacja proponuje wolnościowe podejście do konstrukcji budżetu, czyli ustalamy ile mamy dochodów, a potem wydajemy tylko tyle ile mamy.


@wojtas_mks: XD no czyli ustalili że na pewno mniej pieniędzy będzie w budżecie tylko cały czas nie mogę się doszukać co konkretnie pierwsze będzie do odstrzału z czego konfa proponuje żeby zrezygnować
  • Odpowiedz
Wolność, nie wolność słowa. Bosak nie chce żeby np. dorośli mogli stojąc nago masturbować się na placach zabaw i żeby to było legalne - dając ci skrajny przykład.


@wojtas_mks: mieszkam na tzw. zgniłym zachodzie od 4 lat i jakoś jeszcze nie widziałem dorosłego nago masturbującego się na placu zabaw ani innych mniej skrajnych przykładów, które by mnie w jakiś sposób zgorszyły. A jednocześnie mniejszości mają tu łatwiej, więc sytuacja win-win.
  • Odpowiedz