Wpis z mikrobloga

To że ten świat nie jest aktualnie przyjazny dla takich osób nie znaczy że bycie taką osobą jest złe, nawet powiem że bardzo często osoby wychowane przez ojców często trafiają na złe tory.


@bobikufel: Wychowanie przez jednego rodzica jest złe. Najlepiej dzieci się mają gdy są wychowywane w pełnej rodzinie i do tego trzeba dążyć. Wiadomo że nie jest to zawsze możliwe bo np ludzie umierają.
Jednak przy wychowaniu tylko przez
  • Odpowiedz
@milvanb ja nic takiego nie dostałem od ojca a daje takie wsparcie moim synom. Moja pani psycholog mówi, że przekazuje dzieciom wszystko to czego mi brakowało. Także nie zawsze kopiujemy wszystkie wzorce.
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: Z drugiej strony, samotny ojciec pewnie przekaże jak być asertywnym, jak radzić sobie z podejmowaniem decyzji, jakieś majsterkowanie itp. ale pewnie nie przekaże empatii, wrażliwości na drugiego człowieka w taki sposób jak matka. Mówię oczywiście ogólnikowo. Ja byłem wychowany przez samotną, neurotyczną matkę, która nie liczyła się z nikim.

ja nic takiego nie dostałem od ojca a daje takie wsparcie moim synom. Moja pani psycholog mówi, że przekazuje dzieciom wszystko
  • Odpowiedz
@NaopaK: Jak będziesz miał swoje to postaraj się taki być. Trzymam kciuki bo wiem, że to może być trudne. Ale przede wszystkim staraj się patrzeć z perspektywy dzieciaka i jego systemu wartości No i próbować nakierować na lepsze tory. Mój tatyne tak robił i dalej robi. I zawsze ale to zawsze mów, że kochasz. Zabrzmi głupio ale nigdy nie wiesz kiedy powiesz to po raz ostatni kiedy już z rodzicami nie
  • Odpowiedz
I zawsze ale to zawsze mów, że kochasz. Zabrzmi głupio ale nigdy nie wiesz kiedy powiesz to po raz ostatni kiedy już z rodzicami nie mieszkasz


@Kacorek: Nie powiem tego nigdy bo mój stary ma mnie w dupie, a dzwoni do mnie tylko jak coś mu się w kompie zepsuje. Nie rozmawiałem z nim szczerze nigdy w życiu i nie pomagał mi jak miałem problemy. Już się z tym pogodziłem
  • Odpowiedz
@NaopaK: Tzn. Mnie chodziło o własne dzieci ale jak nie chcesz to nie ma przełożenia.

To zajebioza, że kitku zdrowe. Mnie w sobotę odwiedza mój pies i reszta rodziny a ten melepeta jest wyżarty i zdrowy jak ryba XD
  • Odpowiedz