Wpis z mikrobloga

w życiu można robić wiele fascynujących rzeczy, które nie polegają na zabijaniu smoków


@Ranger: to podaj przykład, ja nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xVolR: widzę, że awangarda przegrywu na 4ch już utyskuje na brak super mocy. Szybko eskaluje. Co potem? Nie jestem bogiem, czas umierać?
  • Odpowiedz
to podaj przykład, ja nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Monke: wszelakie rodzaje kolarstwa, bmx, sportów milion, chociażby wspinaczka, paralotnie, sporty motorowe, cross, terenówki, tenisy, malarstwo, rzeźba, rzemiosło (nawet hobbystycznie), podróże do dziwnych zakątków świata, zajęcia twórcze (robienie odzieży, manufaktura, biżuteria), sporty walki, samochody, wędkarstwo, myślistwo, strzelectwo, szydełkowanie, wolontariaty, start-upy, jazda po przeróżnych projektach i wymianach, żeglarstwo, kajaki, gra na instrumencie, gra w zespole, śpiew, robienie
  • Odpowiedz
@ViFio:

A co do hobby to jest to jedyna droga do spełnienia (czy może bardziej spełniania) ale jak ludzie za hobby biorą granie w gierki albo oglądanie telewizji no to pozdro

Ojej, straszne, ktoś ma hobby którego nie rozumiem, więc podbuduję sobie ego pisząc że to żadne hobby i się nie liczy, ale Januszową sierścią zapachniało. Kwiii jak dorosły chłop może w gry grać, wysiłek fizyczny czy grzebanie przy gruzie
Zgrywajac_twardziela - @ViFio: 
 A co do hobby to jest to jedyna droga do spełnienia ...

źródło: comment_1625649427SfRQBoDkQuJbwivoYyXib0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ranger: Zajmuje się kilkoma rzeczami z twojej listy, natomiast wciąż wolałabym żeby na świecie istniały smoki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio jakbyś miał wybór być hodowcą smoków albo superbohaterem to powiedziałbyś "ehh ja tam wolę kolarstwo"?
  • Odpowiedz
@ViFio: oho janusz nosacz wjechal, niby czemu granie gry to gorsza pasja? xD Czym to sie rozni od gry w pilke?
@klarkia: no ja tam z gier wyciagalem niezly hajs, bo gralem na poziomie swiatowej topki w kilka znanych tytulow i na samych turniejach weekendowych kiedys wyciagalem wiecej niz ludzie z prawdziwymi pasjami w januszexach xD
  • Odpowiedz
@WhyTryHarder: no ja jestem hodowcą kota dachowca więc co nieco wiem o tym zajęciu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale masz rację, smoki to pewnie #!$%@? przy hodowli dużych kotów, ja żyję tylko dlatego że mój waży 6kg
  • Odpowiedz
@copego:

No właśnie w tym tkwi problem. Często czytam o tym, żeby znaleźć sobie pasje i będzie się szczęśliwym, a to kłamstwo.

Sama pasja nie sprawi że będzie szczęśliwy, bo jak całą resztę życia będziesz mieć w rozsypce to i pasja przestanie sprawiać przyjemność, jaka by nie była. Jednakże przy ogarnięciu życia jako tako, owszem pasja potrafić dać od cholery szczęścia.

Żeby być szczęśliwy trzeba mieć sens w życiu, głównie dlatego ludzie
  • Odpowiedz
@copego:

No to jakie znasz inne sposoby na posiadanie sensu? Ja znam takie: żona, dziecko, osiągniecie naukowe(np lek na raka), lot w kosmos itd.

Sam wymieniłeś dwa, więc jak widzisz są. Sensem może być po prostu zwykły "hedonizm" a więc ograniczanie doświadczeń złych a maksymalizacja tych dobrych. Dla kogoś może to być zwycięstwo w jakimś sporcie motorowym, zdobycie mistrzowskiego pasa w boksie czy choćby zwykłe czerpanie przyjemności z kolekcjonowania znaczków.

Dla przeciętnego człowieka te pierwsze dwa są najłtawiejsze
  • Odpowiedz
@WhyTryHarder:
Tak jak pisałem, w ten sposób wszystko można podciągnąć pod to że jest bez sensu, każdą przyjemność że jest uzależnieniem itd. Jednakże jeśli coś sprawia nam realną przyjemność, a przy tym nikogo nie krzywdzimy(z samym sobą włącznie) to nie ma w tym moim zdaniem nic moralnie niewłaściwego ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@WhyTryHarder:

Jasne, że tak. Tylko, że potem może zostać pustka, jeśli stracisz za dużo czasu na coś pustego.

A co to właściwie znaczy że coś jest "puste"?

zawsze dziwili mnie wszyscy ci pasjonaci - specjaliści, którzy nie wiedzą nic o swoim życiu, za to wszystko o swojej pasji.

Że jak? xD
  • Odpowiedz