Wpis z mikrobloga

uuuuuuu mirki, dzieje się
Właśnie wracałem na mieszkanie po basenie, już miałem wysiadać z autka a tu słyszę jakąś dziwną reklamę i aż zostałem w aucie posłuchać do końca
KNF zasponsorowało reklamę o ryzyku podniesienia stóp procentowych i o tym żeby nie brać kredytu jeśli nie jesteś w stanie spłacić większej raty.
miała trochę formę taką prześmiewczą ale wprost mówiła o tym że raty kredytu wzrosną wraz z podniesieniem stóp
tak że chyba będą zmiany, to chyba będzie mój "czarny łabońdź"
reklama pojawiła się w RMF FM około 22:01
#gielda
  • 14
  • Odpowiedz
@PISowski_inwestor już od kilku dni słyszę ta reklamę, myślę że to jest akcja mająca na celu uniknięcie sytuacji spraw sądowych po latach tak jak w przypadku kredytów we frankach, mogę się mylić. Stopy pójdą w górę, może nawet jeszcze w tym roku. Sam wziąłem kredyt na ponad 0,5mln ale jakoś perspektywa wyższych stop mnie nie przeraża.
  • Odpowiedz
@MinimalMusic: to nie problem jak jesteś świadom na co się piszesz zakladam ze 30% kredytobiorcow nie jest swiadoma jak realna jest możliwość w ogóle tej zmiany

@goferoo: no ale zakładam że rozmawiają z Glapińskim jakoś i jak wydają kasę na taką reklamę to konsultują w ogóle czy mogą czy to nie wpłynie jakoś negatywnie na plany NBP
  • Odpowiedz
@PISowski_inwestor: wiekszość osób myli marże ze wiborem xD myśla, ze to nigdy nie wzrośnie, nawet znam osobę która była radcą prawnym i tak twierdziła. Będzie się działo, ludzie biorą kurniki w dużych miastach za kosmiczne pieniądze :)
  • Odpowiedz
@bart_212: to prawda, ja u siebie w biurze jak pracuje z kolegami wszyscy mniej więcej właśnie tak jak ja 28+- lat inżynierowie wiec temat mieszkań jest gorący, no i ja jestem tym upierdliwym kolegą którego hejtują jak mówię że nie chce teraz kupować mieszkania bo boję się stóp procentowych bo nie wiem jaki to będzie miało efekt, a wszyscy mi mówią że bez sensu za dwa lata to mieszkania będą
  • Odpowiedz
@Kanapaisofawjednym wszystko zależy od inflacji. Jeśli będzie nadal rosnąć to i stopy procentowe muszą bo jak wskoczymy na 2 cyfrowa inflację i stopy procentowe trzeba przyjechać mocno aby inflacja nie stała się galopująca. Raczej to jest mało realny spdcjariusz ale zawsze możliwy
  • Odpowiedz
@PISowski_inwestor: to że mieszkania zdrożeją czy stanieją to inna sprawa. Czemu boisz się podniesienia stóp? Załóż sobie że rata będzie nawet 2-3x wyższa i jeśli Ci to pasuje to możesz brać teraz kredyt i jeszcze skorzystasz na tym okresie, gdy stopy są niskie.
  • Odpowiedz
@xMikan:
Taki scenariusz wydaje mi się najbardziej prawdopodobny. Tak jak po frankach zakazali ( lub bardzo mocno ograniczyli) kredyty w walucie.
Tak samo teraz pewnie będzie tak, że nie będą już mogli dłużej utrzymywać 0 stóp procentowych bez spirali inflacyjnej, więc w końcu podniosą --> sprawa dla nosacza --> spadek cen nieruchomości i wprowadzenie kredytów ze stałą stopą procentową.
W ogóle w Polsce jak w lesie - w Stanach czy
Mysciak - @xMikan: 
Taki scenariusz wydaje mi się najbardziej prawdopodobny. Tak jak...

źródło: comment_1625647249v912fRoS9VhCFuyinWGB9h.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz