Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 35
419 553 + 43 = 419 596

Cały las od Stalowej Woli do Nowej Dęby to tereny wojskowe. Tour de Poligon to moja próba zaliczenia jak największej ilości kwadratów zanim zgarną mnie wojskowi. Zacząłem od terenów bliżej Stalowej.

Popełniłem dziś chyba wszystkie możliwe błędy: pojechałem bez obiadu, w gorąc, dzień po deszczu, w nieznany las, mając tylko jedną butelkę izotonika. Więcej rower prowadziłem i wnosiłem pod piaszczyste góry. Chwilami miałem ciemno przed oczami i miękkie nogi. Pod koniec pedałowałem już tylko siłą woli, bo mięśnie mnie nie słuchały. Średnia prędkość tragiczna, ale nic dziwnego, skoro jakąś połowę czasu prowadziłem (albo i niosłem) rower przez piach :/ To ważna lekcja, na przyszłość będę mądrzejszy.

Przy okazji mam pytanie do bardziej obeznanych. Na openstreetmap teren poligonu jest znacznie okrojony w stosunku do tego co w rzeczywistości jest ogrodzone znakami "Poligon Wojskowy". Jest jakiś podział na "poligon" i "Poligon"? W lesie dookoła dostanę mandat, a na Poligonie Właściwym proces o szpiegostwo i kulkę w łeb? :D Wiem, że ze Stalowej strzelają, a pociski lądują w Nowej Dębie, ale czy ma to jakieś znaczenie to nie wiem.

#rowerowyrownik #kwadraty

Skrypt | Statystyki
Pobierz Kompulik - 419 553 + 43 = 419 596

Cały las od Stalowej Woli do Nowej Dęby to tereny ...
źródło: comment_1625600412X1od3l4PpHAKRY6AMENDK7.jpg
  • 10
@sargento: W tej okolicy jest jeszcze bezpiecznie, bo w mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Stalową, a Przyszowem jest wiocha otoczona terenem wojskowym xD
Strzelania na grubo są raczej stricte na poligonie w ND, a w Stalowej to tylko testują i badają amunicję do Krabów i innych Langust. Zresztą, do ośrodka badań dynamicznych miał jeszcze kawałek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sargento: Strzelania są zawsze ogłaszane z wyprzedzeniem i zdecydowanie je słychać w całym mieście. Ostatnio z takiej wycieczki musiałem przez to zrezygnować. Jeśli o niewybuchy chodzi, to pociski lądują na tym "ścisłym poligonie" pod Nową Dębą, więc szanse na spotkanie ich w lesie raczej nie są wielkie. Tym bardziej że jeżdżę drogami pożarowymi i innymi leśnymi drogami. Zakładam, że tam świeży niewybuch byłby widoczny, a jakiś starszy wybuchłby pod kołami /
@krabozwierz: @sargento: śmiesznie zrobi się dopiero na tym czerwonym terenie :P Chociaż myślę, że jakby na przypale tą drogą z Nowej Dęby przez poligon się wybrać to mogłoby się udać. Żona kiedyś tak pojechała autem, bo nawigacja ją tak poprowadziła i w sumie tylko maszerujący żołnierze się na nią dziwnie patrzyli xd Jakby się udało, to zostaną tylko bodaj 4 trudne kwadraty.
Pobierz Kompulik - @krabozwierz: @sargento: śmiesznie zrobi się dopiero na tym czerwonym tere...
źródło: comment_1625602094oVLPV4zrbK7Y32FyWqlF00.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kompulik:

śmiesznie zrobi się dopiero na tym czerwonym terenie :P Chociaż myślę, że jakby na przypale tą drogą z Nowej Dęby przez poligon się wybrać to mogłoby się udać. Żona kiedyś tak pojechała autem, bo nawigacja ją tak poprowadziła i w sumie tylko maszerujący żołnierze się na nią dziwnie patrzyli xd Jakby się udało, to zostaną tylko bodaj 4 trudne kwadraty.

Najlepiej załóż odblaskową kamizelkę. Pomyślą, że jesteś "swój".( ͡°
@Kompulik: Obok Poznania też mamy poligon w Biedrusko, zahaczyłem tam raz 300m żeby zgarnąć jeden kwadrat ale do środka się nie pcham a zakaz wejścia jest chyba od 2-3 lat.