Wpis z mikrobloga

@augusto-mises: Zakładając, że murek jest na mojej działce, że jest zaprojektowany tak, jak powinien być, że nie zmienia kierunku spływu wód. Jedyny problem to to, że będzie się wznosił 1m ponad działkę sąsiada.

PS. No i oczywiście normalnie występuję o pozwolenie. Czy w tym momencie sąsiad może wytoczyć ciężkie działa, przez które nie dostanę takiego pozwolenia?
Na 40m szerokości spadek wynosi ok. 1m.


@semperfidelis: ogromny koszt samych robót ziemnych cię czeka. Czy manie działki płaskiej jak stół jest tego warte? Nie lepiej to jakoś fajnie zaaranżować, porobić ogrodowe terasy, skalniaki? To zajebiście potem wygląda, dużo lepiej, niż płaski strzyżony trawnik, obsadzony wokół tujami i do połowy wyłożony kostką.

A jeśli już bardzo musisz, to może przemyśl, czy nie lepiej byłoby zamiast podnosić całość terenu, po prostu go
@Jarek_P: Sytuacja jest o tyle skomplikowana, ze inny sąsiad przy mojej działce chce się podnosić i wtedy taki mur będę miał po swojej stronie. To wyglada znacznie bardziej ohydnie. Dlatego pomyślałem, czy się nie podnieść. Na szybko potrzeba ok. 400m3 ziemi, z czego duża cześć będę miał z wykopu pod piwnice. Pogadam z architektem.
W moich okolicach, koło mieszkaniówki typ wywalił wielką halę magazynową i podsypał ze 3m, żeby swoją działkę wyrównać i hala stoi, cicho sza
podsypał ze 3m, żeby swoją działkę wyrównać i hala stoi, cicho sza


@Kenzie: z forum Muratora kojarzę historię, ktoś może z pół metra podsypywał, miał potem nalot komisji z nadzoru budowlanego i nakaz przywrócenia stanu poprzedniego, bo jakaś świnia z sąsiedztwa donos napisała. Różnie bywa.