Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #emigracja #uk czy takie warunki pracy są średnie/dobre/bardzo dobre na tamtejsze warunki?

£25,000 - £35,000
Overtime
Additional company bonus
28 days holiday
Company van
Company contributory pension
Life insurance
Laptop
Mobile phone
PPE
  • 30
  • Odpowiedz
  • 7
@raFFcio
Company van sugeruje nadgodziny. Pytanie jak liczone.

Spokojnie się za 30k utrzymasz i starczy ci na bezstresowe życie jak umiesz rozporządzać finansami.
  • Odpowiedz
@raFFcio: zalezy co chcesz robic i w ktorym miejscu widelek sie znajdziesz. Na pierwsza lub niewykwalifikowana prace jest ok, da sie wyzyc, jezeli nie bedziesz jedynym zywicielem rodziny. Essex to w zasadzie przedmiescia londynu :)
  • Odpowiedz
@raFFcio:
25k to 1722 netto/msc
35k to 2288 netto/msc

Pokój z rachunkami powinien być tak z 500 funtów na msc (dużo zależy gdzie i jaki standard)
Małe mieszkanie "1 bed" z 1000 funtów

Jedzenie jak nie jesz na mieście powinieneś się w 100-150 funtach na msc zmieścić

Czy to dobrze? No nwm zależy co robisz i ile masz doświadczenia i czy dostaneisz 25k czy 35k, bo to duża różnica.

Dla porównania
  • Odpowiedz
@raFFcio: 28 dni wakacji to stara sztuczka, masz 20 dni urlopu i 8 bank holiday'ow (bo tyle jest w roku). Jakie stawki nadgodzin, bo jak x1 to lipa. Co najmniej x1.25, x1.5 ma sens. Ciśnij 35k bo poniżej 30 to lipa. Essex taki tani znowu nie jest.
  • Odpowiedz
  • 1
@italian15 wszystko drożeje, kiedyś w polskim sklepie zostawiałem £25 podczas weekendowych zakupów, teraz za mniej wiecej to samo place £35 ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@narwi: Company Van to zazwyczaj dojazd do pracy za darmo/drobna opłatę (contribution). Ja tak mam. W nocy stoi pod domem a w dzień ten kierowcy nim pracują, gdy ja jestem w biurze. Firma nie chce trzymać vanów na otwartym parkingu gdzie są narażona na kradzież. Udostępnia je pracownikom żeby dojeżdżali do pracy.
  • Odpowiedz