Wpis z mikrobloga

Witam Was mireczki,
Obecnie poszukuje mieszkania z rynku wtórnego w jednym z pięciu największych miast w Polsce. (tak w skrócie M3, 50-60 m2 do ceny 500k).
Przeglądając jednak te wszystkie portale typu otodom,olx,domiportal,morizon,gumtree stwierdzam wielką #!$%@? w ogłoszeniach. Mieszkania w wielu przypadkach są nierozkładowe, ze skosami, no ogólnie nie ma za bardzo w czym wybierać. Mam wrażenie, że najlepsze kąski schodzą gdzieś po cichu, nie na takich stronkach, jakby ktoś miał je na wyłączność, a pozostaje to co widzimy...
I tu pojawia się pytanie. Wiecie może czy biura nieruchomości posiadają jakąś swoją baze mieszkań z rynku wtórnego tylko dla siebie, czy w ogóle coś takiego istnieje ? Czy opiera się to wszystko na wrzucaniu na oślep mieszkań swoich klientów na ogólnodostępne stronki?

Byłbym wdzięczny za jakieś rzetelne info ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkanie #kupnomieszkania #rynekwtorny
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michux223: w sumie to chętnie się dowiem jak się załatwia taki temat więc jak będziesz już coś wiedział to wołaj. No w sumie chyba najlepiej wziąć kilka biur nieruchomości na szukanie ale nie wiem z jakimi to wiąże się kosztami
@michux223:
Na pewno niektóre agencje mają oferty na wyłączność, te takie bardziej premium (boutique properties ale oni to mam wrażenie że praktycznie są praktycznie flipperami, en casa, kilka innych specjalizujących się w jakimś regionie czy jakimś typie).
Na też mam wrażenie że te fajne ogłoszenia szybko znikają, zostają takie na które z jakichś przyczyn chętnych nie było ;)
@michux223: Ja miałem takie same odczucia jak szukałem mieszkania na początku roku. Śledziłem wszystkie portale jakie tylko mogłem i miałem takie okresy, że chciałem iść na oglądanie mieszkania tylko po to żeby iść i poćwiczyć czy rozmowę czy negocjację ale nie było kompletnie nic a nic.
Pisaliście odnośnie zgłoszenia się do biura nieruchomości. Ja polecam takie zagranie i zrobiłem tak samo. Sprawa jest taka, że i tak 90% ogłoszeń jest "pod
@Kermii
Oo rzeczowy komentarz. Mam dwa pytanka
1. Biorą oni więcej% niż jak my znajdujemy mieszkanko na portalach? Jak tak to ile% pi razy oko?
2. Zgłaszać się do tych największych biur typu SDP? Czy wybierac jakieś mniejsze?
1. Nie ma reguły, jedni biorą 2%, inni 2,5% a znowu inni 1,5% czy to "wewnętrzny" czy "zewnętrzny" pośrednik.
2. Ponownie myślę, że nie ma reguły czy duże czy małe. Duże i sprawdzone biuro będzie miało raczej więcej ofert i prawdopodobnie lepszą renomę i lepszych agentów (choć nie zawsze). Ja akurat (Wrocław) współpracowałem z SDP i byłem bardzo zadowolony. Jeżeli biuro ma normalne warunki współpracy tj. nie biorą pieniędzy za przedstawianie ofert,
@michux223: I pamiętaj, że prowizja też w większości jest do negocjacji. Ja zszedłem około 1% ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak pośrednik zobaczy, że jesteście już po negocjacjach z drugą stroną, jesteś zainteresowany zakupem. Dodatkowo wie, że masz zdolność/ kasę to biuro woli (w większości) zejść z prowizji i sprzedać niż zaczynać cały proces od zera.