Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie moje śniadanko?
Różowa mówi, że robią lepszą mimo że z zawodu jestem kucharzem i prowadzę pizzernię xD

W komentarzu wrzucam do porównania jakąś jej randomową jajecznicę i dajcie znać, która lepiej wygląda bo się ze mną kłóci, że jajecznica musi mieć stałą konsystencję ale to ja jestem kucharzem ¯_(ツ)_/¯

#jajecznica #gotujzwykopem #chwalesie #raportzpanstwasrodka #sniadanie #kolacja
Bitszkopt - Jak oceniacie moje śniadanko?
Różowa mówi, że robią lepszą mimo że z zaw...

źródło: comment_1625584195STz3Gmo7HOxwDA91i2fS9i.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bitszkopt: jej lepsza, ale obydwie średnie. Żółtko się szybciej ścina, więc najlepiej przez chwilę najpierw smażyć jak jajka sadzone bełetając tylko białka, a dopiero po chwili rozbełtać też żółtka, żeby jajecznica składała się z dwóch połączonych elementów, a nie z jednolitej masy. Do tego twoja wygląda na zbyt suchą, więc daj krócej na ogniu i więcej masła.
  • Odpowiedz
@Bitszkopt: obie wygladaja ok. U ciebie jest duzo korzystniejsze zdjecie, dlatego wyglada bardziej zachecajaco (to miesko szczegolnie, ktorego jest wiecej niz jajka chyba). U ciebie jest za sucha u rozowej za bardzo rozbeltana. Ciezko porownac jak zdjecia maja rozna jakosc. Co do konsystencji rozowa mowi madrze, ze ma ona olbrzymie znaczenie.
  • Odpowiedz
@Bitszkopt: Jajecznica różowej zbyt przesmażona, twoja ma lepszą konsystencję, aczkolwiek tak średnio atrakcyjna wizualnie. Może to przez boczek, czasami tak się dzieje. Ja zwykle najpierw ścinam białka jajek, żółtka zostawiając całe aż prawie do samego końca smażenia. Niestety żeby taka jajecznica się dobrze udała muszą być świeże jajka.
  • Odpowiedz