Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ok, chyba trafiłem na najlepsze korpo świata. #pracbaza #korposwiat

- Od roku na wfh.
- dopłacili do stojącego biurka. Zapłacili za nowy monitor 4k
- pensja 20k netto peelenow miesięcznie na UOP (nie żart)
- dają urlop od ręki (wysłałem prośbę na 2 dni przed tygodniowym urlopem)
- 30 dni urlopu płatnego w roku
- 2 miesiące pracowałem z Grecji (basen, souflaki i słońce)
- w 2021 pracowałem może średnio z 4h tygodniowo. A tak to biegam na bieżni, oglądam seriale, czytam książki, z 10 gier na steam przeszedłem. Z nudów zacząłem się uczyć nowego języka i nauczyłem się entry level programowania
- szef mega zadowolony i mówi o podwyżce pod koniec roku. Szef tak zadowolony ze mam impostor syndrome bo mój mózg nie jest w stanie tego pojac
- szef pyta się w jakim wymiarze chce pracować z biura od września lub października? Mówię że 2 lub 3 dni w tygodniu a on że spoko
- za dobre wyniki w dziale, dyrektor zamówił wszystkim pracownikom ubereats do domów...

Nie wiem co się dzieje ale 2020 I 2021 to najlepsze dwa lata ever...

A! Zapomniałem dodać, korpo w #niemcy #emigracja . Myśleliście że w #polska ? Lol

#chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e41b89c52352000b0bf7f4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dają urlop od ręki (wysłałem prośbę na 2 dni przed tygodniowym urlopem)


@AnonimoweMirkoWyznania: To jest coś nietypowego? Tak nie jest w dowolnej firmie, gdzie nie ma konieczności ciągłego obsadzania stanowisk (produkcja, obsługa klienta)?
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Wiem że ten post pisał jakiś frustrat i bajciarz ale nie jest też tak jak mówisz że 20k pln na rękę w Niemczech zarabia kucharz xd pracuje "na zachodzie" od kilku lat w finansach i 20k PLN netto na rękę to jakieś 4,5k EUR netto więc dla kawalera w Niemczech to niecałe 100k EUR rocznie brutto. Także nie jest to tak mało, myślę że wielu Niemców we Frankfurcie nie
  • Odpowiedz
programista31k: No to obczaj sobie to moja sytuacja:

31k brutto na UoP
30k sign-in bonus - jednorazowe
equity ok. 500k (a moze i wiecej, bo zalezy od cen akcji, vesting po roku 1/5 i przez kolejne 4 lata 1/5 co roku) - jednorazowe
program espp - srednio zwieksza pensje ok. 10%-15% w zaleznosci od cen akcji
  • Odpowiedz
programista56k: No to obczaj sobie to moja sytuacja:

56k brutto na UoP
50k sign-in bonus - jednorazowe
equity ok. 800k (a moze i wiecej, bo zalezy od cen akcji, vesting po roku 1/5 i przez kolejne 4 lata 1/5 co roku) - jednorazowe
program espp - srednio zwieksza pensje ok. 20%-35% w zaleznosci od cen akcji
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Klasa podatkowa wpływa na brutto/netto ale nadal kucharz nie zarabia 4,5k EUR netto niezależnie w której klasie by był. Zobacz jakie są średnie i mediany plac w Niemczech i zobacz ile zarabia white collar. Wielu z nich marzy o 100k EUR gross (już pomijajac klasę podatkowa).
  • Odpowiedz