Wpis z mikrobloga

Hej!
Jakiś czas temu złożyłem komputer (specyfikacja poniżej), który to w trakcie niektórych gier po obciążeniu automatycznie się restartował. Czasami też w losowych chwilach (typu oglądanie youtube). Po próbie wielu, wielu ustawień, aktualizacji jedyną rzeczą, która sprawiła, że problem ustąpił był underclocking kości RAMu z 3200 MHz do 2800 MHz. Odkąd zmieniłem ustawienie, ani razu nie było autorestartu. Co do tego mam pewność, bo po każdej modyfikacji sprawdzałem działanie.
Co dziwne wcześniej wykonywałem cały memtest86, który zakończył się bez błędów.
Czy orientujecie się czy to problem niekompatybilności mobo, ramu i apu, czy może być to jeszcze jakiś inny problem? (Dokładny model tych kości faktycznie nie figuruje na liście MSI)
Zostawić te kości na 2800 czy lepiej kupić coś z listy MSI z wyższym taktowaniem?

Komputer składałem sam z takich podzespołów:
- MSI B450 TOMAHAWK MAX II
- AMD Ryzen 5 Pro 4650g
- Patriot Viper Blackout 16GB [2x8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM]
- Crucial 1TB M.2 PCIe NVMe P2
- Corsair CV 550W 80 Plus Bronze
- SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm
- SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG

- System Windows 10

#pcmasterrace
  • 10
@10129 Ok. Dzięki wielkie! Będę próbował. Choć różnicy chyba i tak jakiejś spektakularnej nie uświadczę jeśli chodzi o wydajność w grach. Tyle tylko, że szkoda byłoby korzystać z niższego taktowania jeśli już kupiło się takie kości.
który to w trakcie niektórych gier po obciążeniu automatycznie się restartował


Patriot Viper Blackout

@Carsol: I czemu się dziwić? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tych pamięci nie znam, faktycznie szkoda schodzić na 2800. Akurat w przypadku APU to taktowanie i opóźnienia RAMu robią dosyć dużo i idealnie to byłoby jakieś Ballistixy 3200 podkręcić do 3600, a nie z pamięci 3200 schodzić do 2800.