Wpis z mikrobloga

W związku z nowymi przepisami na Słowenii są wyznaczone tylko niektóre przejścia graniczne. Chciałbym jechać darmową trasą i pytanie czy przy wjeździe autostradą na przejściu Sentilj można od razu zjechać na darmowe drogi. Czy za ten kawałek 500m można otrzymać mandat za brak winiet?
#chorwacja
  • 22
Mapy ADAC mają bardzo fajne możliwości ustawiania wykluczeń płatnych nawet w poszczególnych krajach. Spróbuj co Ci pokaże.
@Mufin: jechałem kiedyś podobna trasa, ale odbijając w Austrii wcześniej na południe. Poszukaj czy to przejście graniczne slo/cro nie jest przypadkiem tylko dla ruchu lokalnego. Mnie nawigacja poprowadziła na takie bez obsługi (to było przed covid), potem sprawdziłem, że to było tylko dla ruchu lokalnego. Teraz pewnie to nie przejdzie. W jaki dzień tygodnia chcesz jechać?
@Mufin jechałem ta trasą w tamtym roku. Granice przekraczałem ok 24.00 z nd na PN. Nikogo nie było na granicy. Trasa spoko, samo przejście jest w górach więc troszkę serpentyn i wjazdów\zjazdow. Bdb wybór jeżeli nie chce się wpierniczyc w korki na głównym przejściu Macelij.
@Mufin apropo jeszcze tego zjazdu w Austrii z autostrady. Na forach polecali zjazd nr 226 ale był zamknięty, teraz też widzę że jest. Ale można zjechać zjazdem 228. Ty masz jakoś ustawiony zjazd dużo wcześniej. Tam są 2 stacje benzynowe. Polecam tam zatankować.
@Mufin: @rdy: @kynx: jeśli chodzi o Austria-Słowenia, to cała autrostrada płatna. Trzeba wcześniej zjechać i popędzić normalnymi drogami. Przejście Tratte (żółte kółko) niby otwarte, ale gdzieś na stornie było rozpisane, ze na pewno Bad Rekensburg jest dla ruchu (niebieskie kółko). Na granicy Sło-Chor wiem, że kiedyś ludzie jeździli przez Cvetlin (czerwone kółko), ale jakiś Mirek ostatnio pisał, ze policja go stamtąd zawróciła na Trnovec (zielone kółko). Jeszcze w 2016
dasistfubar - @Mufin: @rdy: @kynx: jeśli chodzi o Austria-Słowenia, to cała autrostra...

źródło: comment_1625496355BzsSiyk1la3v854fYGdojJ.jpg

Pobierz
@Mufin: dlatego napisałem "jedna z ostatnich" ;) Tą koło Lidla w zeszłym roku sprawdzałem, tej na MOLu jeszcze nie. W zeszłym roku jeszcze tankowałem na Austrii, ale ceny są x2, plus trzeba zjeżdzać mocno z trasy. W tym roku plan podobny do Twojego - tankowanie LPG w Czechach i dalej Chorwacji
@dasistfubar: trasa bez żadnych korków itp. na granicy o 9 i 1 auto tylko przede mną. Miałem enter croatia ale nie sprawdzali bo miał już to wszystko jak odczytał dowód. Zapytał się czy miałem test i powiedziałem tylko że tak i nawet nie chcieli papierka. LPG jest na MOL ale był nie czynny i dopiero rano. Cena to 15 koron, a tankowałem 500m wcześniej naprzeciw schell. W Chorwacji wszędzie po drodze