Wpis z mikrobloga

Tu już nie chodzi o to, czy Tusk był nieskazitelny czy nie. Sam się #!$%@?łem na PO. Z perspektywy czasu jednak oceniam, że tamte rządy i tamte afery to jest nic. Skupmy się na ekonomii. Z kryzysu przełomu lat '00/'10 wyszliśmy z delikatnym plusem. Chwilami była nawet delikatna deflacja. Złotówka była w cenie. Mieliśmy w Europie dobre stosunki z pierwszoligowymi graczami. Moje oszczędności były stabilne, chciało się pracować i oszczędzać. Stabilny wzrost gospodarczy. Z takich społecznych rzeczy zauważyłem, że nie było tyle nienawiści pomiędzy różnymi grupami społecznymi. Debata publiczna była szersza. TVP może i była prorządowa, ale nie była aż tak agresywnie nastawiona do opozycji. Mam wrażenie że była dość neutralna, lekko uśmiechali się w stronę ekipy rządzącej (acz były np. materiały krytykujące rząd).

Tusk nie jest kryształowy. Sam byłem na niego zły jak odchodził. Jednak to w tym momencie jest jedyna postać o odpowiedniej charyzmie, kontaktach, inteligencji który jest w stanie utworzyć szeroką koalicję w opozycji, która zachwieje rządami PiSu. PiS utworzył najgorsze rządy odkąd pamiętam, a mam 31 lat. Więc już parę ekip przeżyłem. PiS wprowadzał najbardziej niekorzystne zmiany, które bezpośrednio uderzyły mnie po portfelu. Ponadto poczułem że kraj jest niestabilny i pierwszy raz w życiu stwierdziłem, że zmiany idą ku gorszemu. Wcześniej pomimo wszystko czułem, że kraj się rozwija.

#polska #tusk #polityka
  • 15
@ZasilaczKomputerowy:
powrót tuska to prezent dla pisu, tusk rozwalił swoją partię, a na koniec zawinął się z kraju i zostawił swoją partię z całym bałaganem, w momencie, w którym pis mógłby utracić władzę pojawia się tusk, który zapewni pisowi dodatkowe głosy
rządy pisu to wina tuska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobre towarzyszu, spocznij.

I powiedz jak to sie stało że po tych "cudownych" 8 latach PO ludzie pokazali im fucka? Tylko bez bredzenia o Sowie i podsłuchach czy innych takich pierdołach.


@pijekubusplay: bo większość Polaków to leniwe komuchy bez ambicji życiowych głosujące na tego kto obieca większy przelew? Ma być gotówka tu i teraz, nawet kosztem inflancji (eeee co to takiego?), nawet pożyczona.

Polska to kraj na dorobku. A pieniędzy na
Niestety PiS prowadzi bardzo ostrą propagandę. W dodatku do takiego stanu rzeczy przyczynił się kościół i Rydzyk. Wmówiono ludziom, że grożą im jacyś emigranci, straszyli muzułmanami, gejami, lgbt. Mówiono, że platforma ma pieniądze tylko je kradnie. Taka była narracja.


@ZasilaczKomputerowy: Propaganda propagandą ale wiesz ludzie jakby mieli kasę w kieszeni to by to olali. Mieli ku*wa całe 8 lat, brali kasę za nieistniejącą elektownie atomową, podwyższyli vat "tylko" na 3 lata.
i co się nie zgadza?


@Pyritz: Nie zgadza. Emigrantów mamy najwięcej w historii. Dla mnie bez różnicy jakiego są wyznania, bo dla mnie religia może nie istnieć. Z resztą pewnie jakby tu sprowadzili tych Muzułmanów to uciekliby z tego kraju najszybciej jakby mogli. Do LGBT nie mam nic. To jakie prawa powinny mieć osoby homoseksualne powinno być częścią debaty publicznej, a nie jeden słuszny [kościelny] punkt widzenia. No i ostatecznie okazało
@pijekubusplay: Wskaż mi władzę nieskazitelną. Życie nauczyło mnie, że nikt nie jest idealny. Jednak dla mnie sprawa jest jasna jeśli chodzi o porównanie rządów PiS i PO. Życie mnie też nauczyło, że niestety w większości cywilizowanych krajów ustabilizował się system dwupartyjny i raczej tego nie unikniemy. Więc romantyczne mrzonki o tym, żeby nie głosować na największe partie można sobie wsadzić na półce między Władcę Pierścieni i Harrym Potterem. Poza tym, moim
@ZasilaczKomputerowy z inflacją się zgodzę. Chociaż mi się pracuje lepiej. Ja od 2016 r. zarabiam znacznie lepiej niż w poprzednich latach na tym samym stanowisku. Co do lgbt to jakich praw nie mają w stosunku do Ciebie i do mnie?
@Pyritz: Też zarabiam lepiej, ale to nie dzięki PiSowi, tylko dzięki rozwojowi kariery, który i tak by nastąpił. Gdyby inflacja była w ryzach to wzrost zarobków bym odczuł jako polepszenie się warunków życia. Tak odczułem go tylko nieznacznie. Za poprzedniego rządu te podwyżki były bardziej odczuwalne, choć nominalnie były niższe.
@Pyritz: Nie jestem taką osobą i nawet nie reprezentuję takich osób. Jednak coś jest na rzeczy bo wiele osób wychodzi na ulicę aby walczyć o swoje prawa. Nie ignorowałbym tego ruchu. Jeżeli jest potrzeba aby stworzyć jakieś regulacje prawne dla takich osób i przyczyniłoby się to do ułatwienia im życia to nie mam nic przeciwko, bo mi to w niczym nie przeszkadza. To jakie mają być te ułatwienia to jest już