Wpis z mikrobloga

  • 897
Jak można bronić człowieka, który cały czas przed wyborami mówił, że obniży podatki, będzie wspierał przedsiębiorców i obniży deficyt budżetowy,, a po wygranych wyborach zrobił dokładnie odwrotnie?

Po każdych wyborach wykopki wypłakują się, że w "tym kraju" nigdy nie będzie lepiej, bo stare baby głosują na PiS lub PO i zmieniają się w ten sposób tylko partie przy korycie, a teraz pojawia się Tusk - twarz jednej z tych partii i gdy go widzą dostają chyba orgazmu, bronią go("No bo PiS gorszy a wogule to Tusk nic nie kłamał i nie było nic Tusk najlepszy prosze panie Tusk osiondź mi na mordzie, 60 groszy za wpis pisowczyku?") i deklarują się, że będą na niego głosować - dokładnie jak te stare baby, które wcześniej wyśmiewali.

Jesteście żałośni, nie pozdrawiam.
#polska #tusk #polityka
  • 118
  • Odpowiedz
@Ethellon: gimbusy z Mirko nie pamiętają tamtych czasów kiedy rządził Tusk z Komorowskim i tylko mówili że zrobią to i tamto, a ich główną bronią zjednywania wyborców była jazda po Kaczyńskich i naśmiewanie się z nich. Moherowe berety, Lis, sam Komorowski - ale to było żałosne, na poziomie tych haseł wykrzykiwanych na marszach lgbt teraz. I tak PO porzadzilo, poobiecywalo i impreza się skończyła. Teraz znów widzę że ledwo wrócił i
  • Odpowiedz
  • 1
Bo w Polsce już zostało głosowanie na mniejsze zło i tego nie zmienisz.

A to że każda kolejna partia jest jeszcze bardziej perfidna i zła to głosujemy na tą co poprzednio jednak była niby lepsza.

I tak się kręci.
  • Odpowiedz
Donald Tusk podjął wiele niepopularnych decyzji w tamtych czasach i wtedy to faktycznie wszystkich #!$%@?ło, ALE jak się spojrzy na to z perspektywy czasu, to te rządy nie były złe. Wyszliśmy z kryzysu bez szwanku, nawiązywaliśmy dobre relacje międzynarodowe, inflacja tak nie zapieprzała i nie było ciągle dokładanych nowych podatków, danin itd. W porównaniu do obecnej sytuacji, gdzie rządzą nami populiści nie mający pojęcia o niczym, rządy Tuska to była bajka. PiS
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 68
@Pitu33:

to on odpowiada za skazanie TYLKO mężczyzn na tyranie do 67roku życia zanim przejdą na emeryturę.


Wiek emerytalny został wówczas zrównany i kobiety też miały pracować do 67 r.ż.
  • Odpowiedz
  • 61
@Ethellon jak można w takich wpisach nie brać pod uwagę podstawowej makroekonomii i ówczesnej koniunktury? Gdymy w tamtych latach rządził PiS mielibyśmy gigantyczna zapaść gospodarczą, pewnie na poziomie Grecji.
  • Odpowiedz
  • 4
@mojemirabelki nie wiem jakim debilem trzeba być by go bronić, bo te działania też zrobił po grabieży pieniędzy z OFE. Jakoś większość cywilizowanych krajów niema od lat takiego problemu z emeryturami i ich nierównością.
  • Odpowiedz
@Pitu33: na zachodzie wszędzie jest równy wiek emerytalny, a kobiety nie są faworyzowane. Ten próg to też nie jest 65/60 lat, tylko bliżej 67/68. No i wszędzie tam luki zapychane są przez imigrantów ekonomicznych. Zresztą nawet u nas ich coraz więcej, a zaczynają ich ściągać nie tylko z Ukrainy, ale i Indii, Filipin czy innych Bangladeszów.

OFE również było krokiem ku poprawie systemu emerytalnego. Tych pieniędzy nie wziął sobie do kieszeni
  • Odpowiedz
@Pitu33: OFE również było krokiem ku poprawie systemu emerytalnego. Tych pieniędzy nie wziął sobie do kieszeni tylko wrzucił do ZUS, czyli studni bez dna, gdzie i tak co roku dorzuca się po te ~30mld PLN z budżetu.
  • Odpowiedz
@Ethellon:
Do wyboru mamy zło pod postacią bandy polityków, oraz zło pod postacią bandy niekompetentnych polityków.
Tusk nie jest "lepszym" wyborem, ale w obecnej sytuacji to jak wybór miedzy sraczką, a nowotworem dupy pod postacią jaśnie nam panujących. Stąd takie poparcie dla Tuska.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@Ethellon: W 2015 wyzywałem głosujących na Dudę / PiS od debili nie ogarniających jakim gównem były ich rządy. Dobrze pamiętam całą kadencję i szanuję Tuska który ideałem nie był ale potrafił podjąć trudne dscyzje i reformować kraj.

A doczepienie się o brak obniżek podatków podczas największego kryzysu ekonomicznego od wielkiego kryzysu to jakiś żart. Inne kraje w tym czasie mocno podwyższały podatki a u nas suma sumarum podatki w 2015 były
  • Odpowiedz
@Ethellon: Ja tam zawsze powtarzałem ze Tusk narobił syfu i wyjechał z kraju. Teraz wraca a mamy telewizje polityczna w postaci tvpis, gdzie pokazują wykresy za Donalda pracowało się za 0 zł na godzinę.
  • Odpowiedz