Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaszczepiłem się najwcześneij jak mogłem, ale mam dość słuchania #!$%@?.
Na grypę też się szczepiłem kiedy tylko miałem okazję, ale przez myśl mi nie przeszło żeby życzyć niezaszczepionym śmierci "bo nie wierzą wystarczająco mocno w naukę", "bo selekcja naturalna" czy inne teksty typowe dla koronawirusowego zapalenia mózgu. Brakuje tylko oskarżeń o roznoszenie wszy i tyfusu.

Mamy w Polsce szczepienia obowiązkowe - na przykład na gruźlicę albo polio. Jak ktoś się nie szczpi to grozi mu grzywna, bo łamie prawo. Nikomu nie przychodzi jednak do głowy sprawdzać czy ktoś jest zaszczepiony przy wchodzeniu do marketu czy kina - fakt, nie ma obecnie pandemii gruźlicy ani polio, za to sezonowo występuje nasilenie zachorowań na grypę, na którą też są szczepionki. Statusu szczepień na grypę też nikt nie sprawdza, choć każdy nowy szczep grypy ma potencjał być drugą hiszpanką.
Koronawirus, chociaż groźniejszy od grypy, zajmuje dziwne miejsce pomiędzy grypą a gruźlicą - szczepienie nie jest obowiązkowe, ale państwo próbuje wprowadzać mechanizmy szykanowania niezaszczepionych przez sektor prywatny. Niby nie popełnia się żadnego przestępstwa i nie zostaje się za nic skazanym, ale ukarani mogą zostać ludzie którzy nie potraktują niezaszczepionego gorzej. Państwo umywa ręce od odpowiedzialności i outsourcuje karanie niepokornych. Dlaczego kino albo dyskont mają mieć wgląd w czyjeś dane medyczne? Powinny wiedzieć też czy ktoś jest obrzezany, jest w ciąży albo czy dokonywał aborcji? U fryzjera mozna się zaciąć i zabrudzić nożyczki bądź maszynke krwią, co może być bardziej poważne w skutkach niż nakaszlenie na kogoś. Fryzjer powinien móc przejrzeć czyjąś dokumentację medyczną zanim kgoś obsłuży?

Ludzie rzucają się sobie do gardeł, bo tak im każą głosy z TV. Oskarżają się o "proepidemiczność" i obwiniają za restrykcje wprowadzone przez rząd, bo przecież rząd nie może ich znieść jak będzie za dużo zachorowań. Sęk w tym że rząd sam sobie ustala ile zachorowań to za dużo i sam je liczy xD
Jak były wybory do wygrania to magicznie okazało się że wirus jest już niegroźny a liczba zachorowań osiągnęła taki poziom jaki miała osiągnąć. Minister z podkrążonymi oczami mówił w radiu że nie wie dlaczego ludzie noszą maseczki. Nigdy tych słów nie odwołał, ale jak nadarzyła się okazja do zrobienia biznesu to zmienił zdanie xD
Kto powstrzymuje rząd przed zniesieniem obostrzeń, obywatele? Jakoś nie powstrzymali zakazu aborcji. Unia Europejska? "Bardzo szanujemy Trybunał, ale realizujemy nasze programy".
Jedynym celem działań rządu jest utrzymanie słupków w sondażach - to dlatego lasy zamknęli, a kościoły zostały otwarte.
Pandemia jest dla rzadu korzystna, bo ułatwia ograniczanie swobód obywatelskich i robienie wałów. Tak jak po 11 września nie można wejść do samolotu bez ochrony zaglądającej do dupy, tak teraz przy każdych zgromadzeniach będą straszyć wariantem omega++ i pałować. Rząd bije, bo kocha. Nie chce tego robić, ale obywatele nie zostawiają wyboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co z tego że minął rok od kiedy "wirus jest w odwrocie" i każdy kto miał ochotę już się zaszczepił, a niezaszczepieni pewnie przeszli koronę z objawami albo bez.
#!$%@?ę tu od tego w jaki sposób prowadzona jest komunikacja z obywatelami - traktuje się ich jak zwierzęta, które trzeba przechytrzyć, żeby zgodziły się zrobić to co dla nich dobre (odsyłam do wpisu @andrzejedude

Kto jest większym zagrożeniem dla mnie, niezaszczepione plemiona z bagien Podlasia z którymi nigdy się nie zetknę, czy wyborcy partii która przeznacza 2 miliardy na propagandę zamiast na służbę zdrowia? Jak to jest że jednym można ograniczać wolność bo zagraża mi wydychane przez nich powietrze, ale z ludźmi odpowiedzialnych za energetykę opartą na węglu i najbardziej zasyfioną atmosferę w Unii nie można nic zrobić?

Kto jest większym zagrożeniem dla ciebie wykopku, niezaszczepiony Shrek z Białegostoku który co prawda stracił wzrok i węch ale nie wie czy to od wirusa, bo za dużo wypił w życiu metanolu żeby go to zdziwiło, czy stara baba sterowana zdalnie z Torunia? Kogo będziesz musiał przepuścić w kolejce do głosowania przy następnych wyborach?
O ile w ogóle do lokalu wyborczego wejdziesz - zawsze mogą wprowadzić godziny dla seniorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koronawirus #neuropa #4konserwy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e178d5d55354000ab6d868
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 3