Wpis z mikrobloga

@Deathblow: to była ostatnia decyzja polskiego rządu która nie dymała młodych ludzi żeby dobrze robić starym tylko na odwrót. PO przy wszystkich ich idiotyzmach popełnił kilka takich decyzji - np. zawieszenie poboru wojskowego czy finansowanie in vitro.

No ale w 2014 Polska już stawała się powoli gerontokracją więc PO tą decyzją przegrało sobie wybory (czyli był to błąd chociaż w dobrej wierze - bo nie dość, że stracili władzę i dopuścili
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Deathblow: Nawet Dziambor z jedynie merytorycznej opozycji "gospodarka głupcze" to Tuskowi wypomniał przed chwilą w KnŁ. ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Jakis_ja: bo oni wierzą w emeryturę OBYWATELSKA i #!$%@? z tym, że polityka to sztuka kompromisu i jeżeli naprawdę "gospodarka jest najważniejsza" to powinni popierać podniesienie (i zrównanie,.co też jest preferencja dla.kobietz któreś żyją.dluzej) wieku emerytalnego. Bo w istniejącym systemie, a nie jakichś majakach o
@Deathblow: +1
A kiedy robią to wyborcy konfederosji to już w ogóle xD reee ja głosuje na konfederacje ale PiS lepszy, bo podniósł place minimalną i obniżył wiek emerytalny( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe czy wiedzą co myśli o tym Korwin
Jestem młody i jestem za tym, żeby nie zmieniać zasad gry w czasie jej trwania. Umawiasz się z państwem, że płacisz składki i masz emeryturę od 65 r.ż. to ma to być dotrzymane, a nie że przyjdzie ryży wuj i podniesie wiek emerytalny o dwa lata.


@Carlit0 Wspaniale, tyle że nikt się ze mną nie umawiał, że mam płacić wyższe skladki na emerytury coraz większej fali dziadków. Dlaczego "umowa" starych ludzi z
podniesienie wieku emerytalnego. Przecież to była bardzo dobra decyzja.


@Deathblow: według mnie dużo lepszą/bardziej sprawiedliwą decyzją jest uzależnienie emerytury od kwoty wypracowanych składek, a nie czasu ich wypracowania. Chcesz dostawać 1000 PLN emerytury po 20 latach pracy - OK, ale dodatkowe świadczenia socjalne należą ci się po przekroczeniu założonego wieku.
@Deathblow: Tu nie chodzi o to czy była dobra w czy zła, tylko o sposób jej wprowadzenia - to było #!$%@?ństwo. Można to wporwdzic dla młodych, a nie ludzi, którym już brakuje kilkadziesiąt miesięcy. Tacy ludzie mieli jednak umowę z państwem, tak ustawili sobie swoją karierę, zobowiązania i plany - a potem się nagle okazało, że muszą jeszcze #!$%@?ć kilkanaście miesięcy do pracy.
@Deathblow mojemu ojcu 60+ który swego czasu zaplanował sobie życie na swoje "złote lata", zabrano kasę z 2 lat jego emerytury. Nie zmienia się zasad gry w trakcie jej trwania. To jest #!$%@?ństwo. Ważne że górnicy i mundurowi idą na emeryturę wcześniej, często nawet po czterdziestce, nie? Takie przywileje należy ukrócić.
Gdy hejtują to stare baby to jeszcze rozumiem


@Deathblow: a ja nie rozumiem, bo starych bab miało to dotyczyć w stopniu minimalnym, popracowały by z 1-2 miesiące dłużej i tyle, bo tam co 3 miesiące wiek emerytalny miał się wydłużać o miesiąc. Całość reformy dla kobiet miala się skończyć okolo 2040 jak dobrze pamiętam.