Wpis z mikrobloga

Korzenie w czarnych donicach w pelnym słońcu doslownie sie gotują, zauważyłem, że od strony gdzie jest najwieksze naslonecznienie nie ma praktycznie korzeni, a bryła ziemi jest bardzo mocno nagrzana.
Owinięcie donic folią aluminiowa całkowicie wyeliminowało jakiekolwiek absorbowanie ciepła. Nic sie nie grzeje, donice są jest dosłownie zimne :D polecam spróbować. I nawet ładnie to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chilihead #chili #ogrodnictwo #protip
Pobierz wertyh - Korzenie w czarnych donicach w pelnym słońcu doslownie sie gotują, zauważyłe...
źródło: comment_1625385951k96sggVeFHWduTHYdXfNE7.jpg
  • 8
@wertyh: Mam 3 krzaki zrobione na tip top - te w metalowych donicach. Super ziemia, drenaż itd. Dwie są w boksie, jedna na balkonie. W boksie 4x szybciej rosną. Mam tez z 5 mniejszych donic i one są na balkonie. Ale albo im się tam rozwija. Słońce max 3h :( polecam Ci fermentować papryki i pobawić się z sosami - świetna przygoda :)
@wertyh: Możesz kupić na szybko chilli i wrzucić do sloika z woda. 3 łyżki soli i tyle :) fajnie to zaczyna pracować i jest to tez dobry sposób na przechowanie tego. A smak dużo lepszy (jeśli komuś podchodzą kiszonki) piona !