Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pytanie. #chorwacja #croatia

Dajcie jakies protipy na wyjazd. Nie bylem w Cro 8lat i zapewne duzo sie zmienilo. Jade na Istrie, przez Czechy i Austrie. 1. Winiety kupowac na stacji przed wjazdem do kolejnych krajow?
2. Jakie są teraz ceny w restauracjach obiad/pizza? Jak ceny w sklepach w porownaniu z Polska?

Pozdrawiam
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@FreeFromMuslim: winiety najlepiej online albo apka przez telefon wcześniej i mieć spokój. Obiad to zależy od restauracji. Zwykły jakiś bez wodotrysków to tak 200-300 kun. Pizza około 200kun. Jak chcesz rybę świeża z grilla/pieca to tak 400-500 kun. Mówię to o obiedzie żeby rodzina 2+1 się najadla.

Ceny w sklepach podobnie jak w Polsce. Parę lat temu było drożej ale teraz dzięki PiS i inflacji jest podobnie.
@FreeFromMuslim: winiety jak kupisz przed granicą, to w większości zapłacisz prowizję. Zawsze za granicą od razu jest jakaś stacja, gdzie można dokupić. Możesz kupić w jednym miejscu już na wszystkie kraje do przodu, ale będzie to pewnie z prowizją - albo Ci doliczą 5 euro do winiety, albo Ci wciśnie maskę za 2 euro (co akurat dla mnie i tak się opłacało, bo nie musiałem potem stać ;)

Obiady na 2+2
@FreeFromMuslim właśnie jestem na Krk, winiety na Austrię można online ale trzeba dużo wcześniej, chyba 10 dni ,bez sensu ale tak jest, ja kupiłem akurat w de bez prowizji, Slowenskie na pierwszej stacji. Ceny w restauracjach są dość wysokie - mała pizza ok70 kun czyli razy 0.6 jakoś 40zl , piwo 18 - 25 kun, w sklepie 8, chyba, że weźmiesz 2L to wychodzi jak w pl. Chleb 9 kun. Woda 1L
@ere78: można kupić bez 10 dniowego wyprzedzenia, musisz tylko zaznaczyć, że nie jesteś konsumentem (wtedy nie masz 10 dni na zwrot zakupów on-line) - czyli kupujesz na firmę.