Wpis z mikrobloga

@reddin: Dobrze, że nie jeździsz rowerem po takiej Holandii. Byłbyś oburzony, że takie wyprzedzanie rowerów jakie tutaj wrzucasz jest codziennością w miejscach gdzie ścieżka rowerowa jest na skraju jezdni albo jej nie ma.
Rowerzyści w Polsce to rak, w tym miejscu brak ścieżki rowerowej to głupota. Taka sama jak pchanie się rowerem na asfalt w tym miejscu.

Pójdziesz na ustawkę po meczu, dostaniesz w pysk i też będziesz narzekać, że
  • Odpowiedz
Rowerzyści w Polsce to rak, w tym miejscu brak ścieżki rowerowej to głupota. Taka sama jak pchanie się rowerem na asfalt w tym miejscu.


Chodnik jest dla pieszych, zgadza się? A skoro sołtys zbudował bubel to znaków DDPiR nie mógł ustawić i tyle.

Pójdziesz na ustawkę po meczu, dostaniesz w pysk i też będziesz narzekać, że tak nie można, bo przepisy zabraniają bicia się?

Nie chodzę na ustawki zwierząt.
@sroka22:
  • Odpowiedz
@reddin: Możesz próbować zmienić rzeczywistość, możesz zaakceptować rzeczywistość lub możesz mieć nierealne oczekiwania i narzekać, że jest inaczej (zamiast coś z tym robić). Niestety wybrałeś bramkę nr 3 :(
  • Odpowiedz
@sroka22: Ja nigdzie nie narzekam, ja tylko opisuję fakty i realia na polskich drogach. ¯\_(ツ)_/¯ na których głównymi sprawcami wypadków z pieszymi i rowerzystami są kierowcy samochodów.
  • Odpowiedz
@reddin: Zgodzę się ale wynika to z tego, że drogi są mocno nieprzystosowane do poruszania się rowerami i braku instynktu przetrwania u rowerzystów. Mnie byś siłą nie zmusił, żebym w tym miejscu zjechał z chodnika i jechał asfaltem na rowerze.
  • Odpowiedz
Zgodzę się ale wynika to z tego, że drogi są mocno nieprzystosowane do poruszania się rowerami


Drogi są przystosowane, brak raczej poprawnych DDR.

i braku instynktu przetrwania u rowerzystów.


Nie
  • Odpowiedz
@reddin: Tak. Wolę ryzykować mandat, którego i tak bym pewnie nigdy nie dostał niż zostanie kaleką. Polska nie jest przystosowana do jazdy rowerem i albo ryzykujesz mandat za jazdę po chodniku (nie znam nikogo kto taki dostał) albo kalectwo w zderzeniu z autem.
Swoją drogą to jest jeden z powodów dla których tereny podmiejskie i wsie w Polsce są dla mnie terenami niezdatnymi to zamieszkania.

Problemem wbrew temu co myślisz
  • Odpowiedz
Tak. Wolę ryzykować mandat, którego i tak bym pewnie nigdy nie dostał niż zostanie kaleką.


Jeżdżę, jeździłem i będę jeździł i nic mi się nie stało i nie stanie.

Polska nie jest przystosowana do jazdy rowerem i albo ryzykujesz mandat za jazdę po chodniku (nie znam nikogo kto taki dostał) albo kalectwo w zderzeniu z autem.


Znam
  • Odpowiedz
@reddin: Mieszkam w Holandii o paru lat, tam gdzie jest ruch aut i nie ma lub jest wąska ścieżka rowerowa to tak Cię wyminą. W 95% przypadków to się nie zdarzy to będziesz jechał dobrze zaprojektowaną ścieżka. Chcę tylko podkreślić, że problemem tutaj jest bardziej infrastruktura niż rowerzyści.
W Holandii mimo, że można się ich spodziewać wszędzie i na każdym zakręcie to są dla mnie jak powietrze, w Polsce mimo,
  • Odpowiedz
@reddin: ja Ci tylko dodam, że jak dla Ciebie chodnik w 90% procentach nie nadaje się do bezpiecznej jazdy rowerem, to problem jest z Twoim umiejętnościami i kulturą, a nie chodnikiem. Ludzie w centrum miasta sobie spokojnie chodnikami lawirują w miejscach gdzie jeszcze brak DDR i nie widziałem żeby był z tym jakiś problem. Jeżdżę po chodniku gdzie bezpieczniej, staram się nie być uciążliwy dla pieszych, nie dzwonię, czekam na
  • Odpowiedz
ja Ci tylko dodam, że jak dla Ciebie chodnik w 90% procentach nie nadaje się do bezpiecznej jazdy rowerem, to problem jest z Twoim umiejętnościami i kulturą, a nie chodnikiem.


Ale chodnik jest dla pieszych ¯\(ツ)_/¯

Mówisz też o wydajnej jeździe rowerem. Czyli Ty nie możesz jechać wolniej i uważać na innych uczestników ruchu, ale dokładnie tego wymagasz od kierowców samochodów, kiedy to Ty jesteś dla nich zawalidrogą? Bo przepisy mówiom,
  • Odpowiedz
@reddin: a kierowca roweru powinien myśleć, a nie ślepo podążać za przepisami. Jak ktoś Ci wymusza na skrzyżowaniu to też dalej walisz prosto i nie hamujesz? Przecież przepisy Cię chronią.
  • Odpowiedz
a kierowca roweru powinien myśleć, a nie ślepo podążać za przepisami. Jak ktoś Ci wymusza na skrzyżowaniu to też dalej walisz prosto i nie hamujesz? Przecież przepisy Cię chronią.


@loginprzykladowy: Chodnik jest dla pieszych. Więc zgodnie z przepisami jadę pojazdem po jezdni. Problem jest w kierowcach samochodów nie we mnie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz