Wpis z mikrobloga

@reddin: Powiem Ci szczerze, że w tym przypadku (nawet jeśli to chodnik) nie wpadłbym na pomysł jazdy po jezdni. Jechałbym sobie bez stresu po chodniku. Już nie chodzi o #!$%@? kierowców bo mam to w dupie, ale o własne bezpieczeństwo, bo patrząc na tak ładną i prostą drogę śmiem przypuszczać, że auta tam #!$%@?ą ostro.
  • Odpowiedz
Przecież droga nie jest pusta - jedzie auto z naprzeciwka. Jeżdżę dużo, ale w tym roku nie miałem ani jednej takiej sytuacji. Ale co prawda jechałbym tą ścieżko-chodnikiem bo wole dbać o swoje zdrowie/życie niż "ego rowerzysty..." :)
  • Odpowiedz
Przecież droga nie jest pusta - jedzie auto z naprzeciwka. Jeżdżę dużo, ale w tym roku nie miałem ani jednej takiej sytuacji. Ale co prawda jechałbym tą ścieżko-chodnikiem bo wole dbać o swoje zdrowie/życie niż "ego rowerzysty..." :)


@eRTeJot: Rowerem nie jeździ się po chodniku, to jest niezgodne z przepisami. A to że jedzie gdzieś z przeciwka samochód nie ma znaczenia, ma być minimum 1 mi i już ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sargento: Nie przyjąłbym mandatu tłumacząc, że obawiając się o swoje zdrowie zjechałem na chodnik, bo auta bardzo szybko mnie mijały. Z resztą ja u nikam jezdni kiedy tylko mogę i jeżdżę prawie cały czas chodnikami i jeszcze mi się nie zdarzyła kontrola policji.
  • Odpowiedz
@reddin: opisujesz to zdjęcie? Nie ma tam pustej drogi, na twoim pasie jest jakiś samochód z przodu i na przeciwnym pasie. Nie mam pewności ale możliwe że był znak na chodniku, że można jechać po nim rowerem. Wrzuć lokację na google maps to zobaczymy kto jest dzbanem w tym przykładzie.
  • Odpowiedz
Nie przyjąłbym mandatu tłumacząc, że obawiając się o swoje zdrowie zjechałem na chodnik, bo auta bardzo szybko mnie mijały. Z resztą ja u nikam jezdni kiedy tylko mogę i jeżdżę prawie cały czas chodnikami i jeszcze mi się nie zdarzyła kontrola policji.


@jinn: Nie mam zamiaru łamać przepisów, bo janusze nie potrafią wyprzedzać. Ja się założę, że ten dzban też myślał jak część wykopków, że tu jest "ścieżka"
  • Odpowiedz
opisujesz to zdjęcie? Nie ma tam pustej drogi, na twoim pasie jest jakiś samochód z przodu i na przeciwnym pasie. Nie mam pewności ale możliwe że był znak na chodniku, że można jechać po nim rowerem. Wrzuć lokację na google maps to zobaczymy kto jest dzbanem w tym przykładzie.


@istp: No dajesz malina: https://www.google.pl/maps/@54.6275149,18.4967536,3a,75y,225.18h,100.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOO305VGRUZ3PZXRM-15MDQ!2e0!7i13312!8i6656
  • Odpowiedz