Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzień dobry, ja z takim pytaniem do ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pacjent: Golf VII, silnik 1.4 tsi 122hp
Diagnoza: remont generalny silnika
Powód: 1l oleju na 1000km, komunikat o pracy na 3 cylindrach, dymi gdy depcze na trasie
Pytanie : Polecany serwis do remontu silnika, zależy na jakości, okręg Łódzki, do okolic Warszawy też może być bo łatwa trasa.

Serwis lokalny mówi, że dużo silników VAG robią, dokładnie tych 1.4 - na rozebraniu tłoki wysyłają do fabryki gdzie robią lekki szlif i na wymiar robią nowe, lepsze pierścienie. To są słowa serwisu, nie znam żadnych opinii o serwisie więc z dystansem do tego podchodzę.

#vag #volkswagen #samochody #motoryzacja
Pirzu - Dzień dobry, ja z takim pytaniem do ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pacjent: Golf VII,...

źródło: comment_1625330568WUXLhh9p0npFInUyJ8W4DC.jpg

Pobierz
  • 20
1l oleju na 1000km, komunikat o pracy na 3 cylindrach, dymi gdy depcze na trasie


@Pirzu: jeżeli przy wypadających zapłonach jeździsz tym dalej i jeszcze dawałeś mu wtedy po garach żeby go dobić (XD) to cóż, bez remontu się nie obejdzie. Też podziwiam zakład w którym byłeś że ogarnął i wycenił wszystko nawet bez otwierania jednostki

Tak samo pomysł jazdy tym autem na kołach do wawy, mówiąc to najdelikatniej - nie
@dzikiczytelnik: standardowa, ale nie jedyna. W dodatku jak dalej tym jeździ, a mam takie dziwne wrażenie że dolewa po tym litrze oleju i dalej mu depszcze tak że przepala w komorze spalania - to tak w ciemno skali uszkodzeń jakie spowodował bym nie określał. Można wycenić co najwyżej ile minimum to będzie kosztowało
@SpalaczBenzyny:

wymienić trzeba na nowe z nowymi pierścieniami, cały ten remont generalny to będzie wymiana tłoków na nowe


Chodzi Ci o nowe tłoki czyli takie same jak były wcześniej czy jakaś wersja poprawiona z nowszej wersji silnika?
@Pirzu: warto też obejrzeć panewki bo przy takim spalaniu oleju pewnie nie raz jeździłeś ze zbyt niskim ciśnieniem oleju (no chyba że pilnowałeś zawsze) ale jak Ci się zdarzyło zobaczyć lampę alladyna w trakcie jazdy to lepiej dół silnika też sprawdzić.
@Pirzu: wymiana tlokow na nowe i wstawienie nowych tulei silnika tam gdzie nie ma wymiaru, albo uzywany silnik, sam blok. W tych autach nie czesto sie zdarza, ze silnik bieze olej. kombinowanie z aktualnym blokiem jest bez sensu