Wpis z mikrobloga

Widzę, że ostatnio dużo jest tematów, gdzie pitbull pogryzł kogoś, zdjęcie poniżej na pierwszy rzut oka też taką sytuację przedstawia. Jednak zdarzenia nie były takie, że piesek kogoś pogryzł, tylko zaciągnął mnie do kogoś, kto w domu się zranił i wyszedł na ulicę i potrzebował pomocy. Ja wzywania tej pomocy nie słyszałem, mój pies usłyszał. Nie chciał iść do domu, ciągnął mnie do tego pana za wszelką cenę i uległem. Poszedłem, pomogłem. Nie będę opowiadał tutaj o tym, że to właściciele źle wychowują, czy to wina leży po jakiejś stronie, bo tak nie jest, Masz psa, szkolisz go, dbasz i uczysz, on jest Ci posłuszny, ale niestety może mu coś nieraz #!$%@?ć, mam tą świadomość. Od 18 lat psy rasy niebezpiecznej mam w domu i nigdy się nie zdarzyło. Myślę, że słowo klucz, to socjalizacja.
KryminalnaPolska - Widzę, że ostatnio dużo jest tematów, gdzie pitbull pogryzł kogoś,...

źródło: comment_1625261289k4atNQzhBpUBvzHXSxkKrG.jpg

Pobierz
  • 11
@KryminalnaPolska: to nie zmienia faktu że podobnie wychowany pies innej rasy oferowałby równie wiele jednocześnie nie będąc potencjalną bombą z opóźnionym zapłonem że jak mu coś odwali to 6 silnych mężczyzn nie da rady go opanować

jedyny sens utrzymywania tych psów to łechtanie ego ich właścicieli i tyle w temacie
@NPC_358034: nie trzeba 6 silnych facetów, by unieszkodliwić tego zwierzaka, wystarczy jedna osoba, która ma pojęcie jak to zrobić. I tak naprawdę można to zrobić jednym palcem, tylko pies musi mieć na karku obroże behawioralną. Żebyś złe tego nie odebrał, nie piszę tego w złej wierze, tylko większość osób mających tego typu psy nie wie właśnie jak z nimi postępować gdy dopadną inne zwierze. Te psy z natury są przyjazne do
@NPC_358034: I doskonale sobie zdaje sprawę z tego, jak jamnik jest źle wychowany to Cię dziabnie, kopniesz go i odpuści, a tego typu pies nie. Ale to już rola właściciela by wiedział w jakich sytuacjach i jamnik i pit się odpala i nie doprowadzał do takich sytuacji
nie trzeba 6 silnych facetów, by unieszkodliwić tego zwierzaka, wystarczy jedna osoba, która ma pojęcie jak to zrobić.


@KryminalnaPolska: filmiki które pojawiają się na wykopie od czasu do czasu pokazują że to co piszesz nie ma znaczenia bo przytłaczająca większość właścicieli to dzbany

Jeśli atakują człowieka, to albo ktoś im psychikę skrzywił albo w obronie właściciela.


Widzisz, tak się skłąda że mam pecha bo jestem osobą która z jakiegoś powodu powoduje
@NPC_358034: Skwituje jednym zdaniem - te pieski, które atakują (choć nie mam danych czy wszystkie) to zazwyczaj nie są rasowe, tylko "w rasie pitbull", jak to się ładnie określa, nie mają rodowodów, nie są badane. Ja na każdego pieska, którego mam, lub miałem, uzyskiwałem pozwolenie, a jednym z czynników jest to, by pies posiadał rodowód i test psychiczne, a ja jako wlaściciel muiałem mieć ukończony kurs tresury psów
problemem jest to że ta rasa została zdewaluowana do sygnału rozpoznawczego patusów na dzielni i dobrze o tym wiesz


@NPC_358034: Tak, tutaj się zupełnie z Tobą zgodzę, bo takie Sebixy sobie pomyślały, że mają fajnego psa, który doda im (no właśnie nie wiem czego)

a mało to ras z robrym węchem które mogą się sprawdzić w tej funkcji? Mój argument pozostaje niepodważony.


@NPC_358034: jest wiele ras, które pracują zajebiście, ale