Wpis z mikrobloga

@AgentGRU:

@fukinloner: zrodlo? znowu IDD?

nie, https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/covid-19-vaccines-authorised#authorised-covid-19-vaccines-section

czyli nie masz argumentu, a zwykly chłopski rozum. Jak ci lekarz przepisuje antybiotyk to tez go nie bierzesz? Przecież nic ci sie na pewno nie stanie jak go nie wezmiesz.

mam argument. Nie muszę się szczepić i tyle. Argument z antybiotykiem #!$%@? jak cała reszta - antybiotyk znacznie poprawia mój stan zdrowia (nawet kosztem tego, jak antybiotyki działają na organizm poza efektem terapeutycznym)
  • Odpowiedz
@fukinloner: no i czego dowodzi link ktory wkleiles? Czy to ze zostaly warunkowo dopuszczone oznacza ze sa niebezpieczne? Czy pominięto jakaś faze badań?

poza dyskusją z pajacami twojego pokroju ale to już taka moja osobista wada)


@fukinloner: nie bede dyskutował z pajacami ktorzy mnie obrazaja i patrza na dyskusje ze mna jednym okiem. Tak wlasnie wyglada szurska argumentacja - gdzies cos przeczytacie, nie do konca wiecie co i nie rozumiecie
  • Odpowiedz
@soundboy: Sam bredzisz. Normalny proces dopuszczenia szczepionki do powszechnego użycia trwa kilka lat, w tym przypadku trwał znacznie krócej - stąd decyzja o warunkowym dopuszczeniu.
Przeczytaj definicję
https://www.ema.europa.eu/en/glossary/conditional-marketing-authorisation

The approval of a medicine that addresses unmet medical needs of patients on the basis of less comprehensive data than normally required. The available data must indicate that the medicine’s benefits outweigh its risks and the applicant should be in a position to
  • Odpowiedz
@fukinloner Dobra poświęcę trochę czasu dla takiego foliarza jak Ty. Jeśli chodzi o sam przebieg badań
klinicznych, zwykle, jeżeli jest czas, to te badania odbywają się sekwencyjnie - najpierw robi się
badanie fazy I, potem II, potem III. Tutaj, na ile pozwalał na to cały proces robienia tych badań i
bezpieczeństwo, to te fazy się nakładały na siebie trochę, więc to umożliwiło skrócenie procesu
badań. Natomiast badania III fazy trwały 2-3 miesiące,
  • Odpowiedz
oczywiście nie odbyło się bez zmasowanej kampanii obrzucania gównem (głównie z podtekstem politycznym)


@fukinloner: Przecież tutaj nic o tym nie ma, to było przed masowymi szczepieniami, a a artykuł jest o opiniach autora artykułu, a nie o faktach. Nie pisz więcej do mnie.
  • Odpowiedz
@soundboy: nie wszystko można zrównoleglić, czas też gra rolę w odkrywaniu i zbieraniu danych o działaniu szczepionki, gdyby było inaczej - wszystkie leki można by w taki zrównoleglony i przyśpieszony sposób opracowywać, jednak się tego nie robi - ponieważ niesie to ze sobą pewne ryzyka, stąd warunkowe dopuszczenie. Przyśpiesznie badań i oceny zwiększa również ryzyko zwykłej ludzkiej pomyłki w procesie testowania i oceny - kolejny argument za nie stosowaniem takiego podejścia
  • Odpowiedz
@soundboy: nie jestem specem od wirusów i szczepionek, tylko opieram się na opiniach takich ludzi. W kwestii dopuszczenia szczepionek do obrotu - cytuję ci dokładnie to, co jest na stronach ema.
  • Odpowiedz
masz podsumowane historie dotyczące ataków (nieuzasadnionych lub wręcz fałszywych i opartych na kłamstwie) na tego człowieka, za to, że opublikował w pełni poprawną merytorycznie prace naukową.


@fukinloner: Zobacz jeszcze raz na co odpowiadałem pierwotnie, a potem zastankwy się czy to był argument na potwierdzenie tego na co odpowiadałem i czy ktokolwiek będą chciał z tobą dalej rozmawiać po dalszym tworzeniu przez ciebie bełkotu.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: jest o atakach personalnych na naukowca, o czym napisałem. Jeśli cię to nie obchodzi to ok. Wracając do kwestii szczepień, to publikacja tego człowieka z europejskiego lanceta na ten temat:
https://www.thelancet.com/journals/lanepe/article/PIIS2666-7762(21)00021-1/fulltext
jak chcesz to napisz do autorów jak i do czasopisma, że to brednie i niech wycofają tą pracę, a nie... ty masz antynaukowe podejście :)

najbardziej istotny ze względu na dyskutowany temat fragment, w szczególności ostatnie zdanie:

Reserving the
  • Odpowiedz