Wpis z mikrobloga

@Marek1991: to fajnie, ale ja jednak wolę wydajność absolutną i lapek mnie nie urządza, a 3060 powinna normalnie kosztować ~1700-1800 PLN. Między 3060 a 3080 jest ogromna różnica - mówimy tu o przynajmniej 2x większej ilości FPS w przypadku 3080. Dla osób grających na 1440p+ z odświeżaniem 144 hz 3060 to karta, która nie jest brana w ogóle pod uwagę.
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: a to nie są się grać na takim laptopie za zadowalający ustawieniach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gadacie tak, jakby te gry się nie odpalaly na laptopie, bo desktop ma więcej klatek.

Ja tam wolę laptopa, bo sobie mogę w pracy pograć, albo na wakacjach. Różnica jest w zasadzie marginalna ¯\_(ツ)_/¯
@Marek1991: no i tak robię, a narzekają ludzie, bo to nie jest normalna, standardowa cena tych kart, tylko jest sztucznie #!$%@? w kosmos przez skalperów i kopaczy, póki co widać właśnie, że ceny spadają w dół w momencie jak krypto spada a chiny zaczynają u siebie wprowadzać zakazy, dodatkowo każde nowe GPU obecnie produkowane jest robione z ograniczeniem w kopaniu krypto, toteż podaż rośnie wraz z malejącym popytem (na najnowsze egzemplarze)
@Sliddqvist: Ale kopanie krypto jest racjonalne niż granie w gierki, więc to bardziej górnicy mają powody do narzekania, że kupujecie karty, a potem na rtx 3080 odpalacie Minecrafta z raytracingiem. To inwestycja, a gry to rozrywka.
@Marek1991: no widzisz, producent kart graficznych się z tobą nie zgadza - Nvidia uważa, że karty RTX są do grania i zastosowań profesjonalnych (rendering, obróbka video itp) i skutecznie z tym walczą - każdy egzemplarz RTX schodzący teraz z produkcji jest ograniczony o 50% w kopaniu krypto na bazie ETH (jedyne opłacalne w tym momencie krypto z GPU).

Karty do kopania od teraz będą jako osobna linia CMP.
przecież ja w W3 w 2k mam stałe 60 fps bez hairworks. Każda gra mi pójdzie przynajmniej na high. Dalszy wzrost wydajności rośnie nieproporcjonalnie do kasy jaką trzeba wydać.


@Marek1991: no tak, ja to wiem, ale wytłumacz to betonowe który uznaje tylko "desktop" ¯\_(ツ)_/¯
@Cypselus: niektórzy lubią granie na zakrzywionych monitorach ultrawide 32", 144hz odświeżki w formacie 21:9 mając rzeczywiście moc obliczeniową pozwalającą osiągnąć te 144 FPS na najwyższych detalach na potworkach typu 3080/3090 grać w 60 fps na 20" ekranie laptopa chodzącym w 75 hz xD lub gorzej - grając na tym zajebistym monitorze 32" 21:9 144hz przy 60 fpsach, wtedy o dziwo wrażenia z rozgrywki są gorsze niż jakbyś grał na monitorze 60
Zależy po prostu kto ma jakie standardy - jedni wolą high end, inni zadowolą się średnią półką. Obydwaj mają rację, wszystko jest dla ludzi


@Sliddqvist: błąd

Niektórzy lubią ultra high, inni high, a jeszcze inni medium czy low ¯\_(ツ)_/¯

Takze skończ się czepiać Mirka, co gra na laptopie na high ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Cypselus: przecież to samo napisałem - każdy trzyma się innego standardu, jedni lecą na maksa na wysokiej klasy sprzęcie, innych zadowoli średnia półka, a inni wolą budżetówkę byleby działało. Ty się czepiasz, że specyficznie, dokładnie, idealnie nie napisałem jeszcze o ludziach pod każde inne ustawienia od ultra do low albo trybu potato po hacked cliencie z Youtube, gdzie gra nie ma tekstur a polygony okrojone o 50%...

Ja mirasowi po prostu
@Cypselus: jest spora różnica w graniu na high w 60 fpsach na malutkiej matrycy na laptopie, a graniu na high w 140 FPSach na zajebistym monitorze HDR, ultrawide z częstotliwością odświeżania 144 Hz lub więcej (dla tych z głębszą kieszenią). Zupełnie inne wrażenia z rozgrywki, a wg. ciebie to samo, przecież tu high, tam też, ceny często podobne, a osiągi jednak nie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czepiasz