Wpis z mikrobloga

@jack_: opłaty nie są tragedią, imho za taką ilość dostępnych aktywów, opcji, natychmiastowe wykonywanie zleceń, ba możliwość wyboru ECM, dostęp do after i premarketu, zleceń hidden warto zapłacić - ten broker po prostu daje Ci kolosalną przewagę.

@wersalski_kasztan: możesz wpłacać dowolną walutę. Ja wpłacam GBP (zamierzam też PLN jak zamknę kilka pozycji w MDMie).
@shaki24: czyli konto można doładować tylko przelewem? Długo to trwa? Jakieś opłaty po drodze są? Ja chciałbym kupować zwykle akcje, to jakie konto powinienem wybrać?

Jeśli wpłacę w euro i będę chciał przewalutować na usd to jak to wygląda? Kurs jest jakiś z dupy ?
@jack_: ja jeszcze nic nie wykupiłem - ale orientowałem się ile kosztuje dostęp do całej listy zleceń na GPW - dokładnie tyle samo co w mbanku. Więc nie ma tragedii.
Korzystam na razie ze snapshotów - to kosztuje 1c.
@bursztynin: rzeczywiście, właśnie dodałem revoluta do listy moich kont. Pół roku temu, gdy zakładałem tam konto, dostałem info, że nie akceptują przelewów z revoluta.

@jack_: tak wiem o tym - stała opłata miesięczna to 10USD. Każda transakcja kosztuje i obniża stałą opłatę. Więc wystarczy, że np. kupisz/sprzedaż 10x w ciągu miesiąca akcje (opłata 1USD).
@jack_: tam jest sporo opcji nie chce mi się w nich na razie grzebać. Wiem, że można przejść na opłaty ECN i mieć płacone za odpowiedni typ zlecenia wysyłany przez odpowiedni ECN (US). Np. ARCA, NASDAQ płaci 2.1USD/1000akcji za dodanie "liquidity", a EDGA płaci 1.8USD/1000akcji za usunięcie "liquidity" - mam taką tabelkę sprzed kilku miesięcy, ale na razie sobie głowy tym nawet nie zawracam.

@lukas24: jeszcze jedna rzecz. Dostajesz kolosalny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kuklak: ale najpierw musisz skądś mieć EUR. Dolicz koszt przewalutowania PLN na EUR i zamiany na inną walutę już w IB jeśli EUR cię nie interesuje (plus wahania kursów w międzyczasie). Chyba że EUR sobie leży jako gotówka w IB, a ty jedziesz na marginie w czymś innym.
Z drugiej strony tak samo mogą leżeć i PLN, i wtedy za koszt margina odpada ci ryzyko kursowe.