Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, nie chcę się szczepić i przez to nie raz już spotkałem się z jakimiś wyrzutami oraz pretensjami pod moim adresem ze strony innych ludzi. Dlaczego nie chcę się szczepić? Absolutnie nie jestem jakimś anty szczepionkowcem czy foliarzem, po prostu nie mam przekonania do tych konkretnych szczepionek na covid-19. Jak wiadomo szczepionki zanim trafią do obiegu, są testowane i sprawdzane przez lata. Ja po prostu mam obawy czy szczepionka na covid która powstała w tak ekspresowym tempie nie będzie w przyszłości niosła za sobą jakichś skutków ubocznych czy też negatywnych konsekwencji zdrowotnych. A ludzie się do mnie o to srają tak jakbym im jakąś krzywdę zrobił.

#koronawirus
  • 53
  • Odpowiedz
  • 17
@XpXp Jak mnie ktoś pyta czy się szczepiłem to ja tą osobę pytam czy ma kiłę - tak samo osobiste pytanie natury medycznej a też chcę się czuć bezpiecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@XpXp: trzeba mieć na te opinie #!$%@?. Jak to jest, że tzw. szur ma #!$%@? na Twój status zdrowotny/szczepionkowy (jak zwał, tak zwał), a ten, który sam nazywa siebie normalnym, interesuje się czyimś życiem bardziej, niż własnym?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@XpXp: Powiedz swoim znajomym to co napisałeś na wykopie - nie mam przekonania do tych konkretnych szczepionek. Nie bądź #!$%@?ą, która nie ma własnego zdania.
  • Odpowiedz
@XpXp: które to szczepionki były te lata cale sprawdzane? Chyba bardziej lata temu niż latami, kwestia trudności opracowania metody walki nie testów na ludziach. Tutaj nie opracowywano od zera. Była baza tj. opracowane do walki z Sars cov1, które nie były dokończone ze względu na wygaszenie epidemii w Azji. Nic w tej szczepionce specjalnego nie ma. Standardowe substancje by miała dana kwasowość i mogła być mrożona, i kod genetyczny. Zastanawianie się
  • Odpowiedz
nie jestem jakimś anty szczepionkowcem

po prostu nie mam przekonania do tych konkretnych szczepionek na covid-19. Jak wiadomo szczepionki zanim trafią do obiegu, są testowane i sprawdzane przez lata. Ja po prostu mam obawy czy szczepionka na covid która powstała w tak ekspresowym tempie nie będzie w przyszłości niosła za sobą jakichś skutków ubocznych czy też negatywnych konsekwencji zdrowotnych.


@XpXp: Pomijając dyskusję o samych szczepieniach - to jak opisałeś siebie to
  • Odpowiedz
@Arrival: Chłopie, ale o czym ty piszesz? xD Przed covidem co roku szczepiłem się jesienią na grypę i naprawdę nie mam z tymi sprawdzonymi, latami testowanymi szczepionkami problemu. Ja po prostu nie wierzę w szczepionkę która powstała w ekspresowym tempie na kolanie.
  • Odpowiedz
@LibertadParaTodos: No ale kim jest antyszczepionkowiec? Osobą, która z różnych względów ma wątpliwości. Przecież nie ma tam ludzi w stylu "nie bo nie". Są osoby, które mają wątpliwości przez brak wiedzy, inne przez przyswajanie informacji ze złych źródeł i tak dalej.

Nikogo nie wyzywam. Nie napisałem, że jest foliarzem tylko antyszczepionkowcem. Czy to słowo ma negatywny wydźwięk?
  • Odpowiedz
Ja po prostu nie wierzę w szczepionkę która powstała w ekspresowym tempie na kolanie.


@XpXp: Nie dam się kolejny raz wciągnąć w dyskusję o szczepieniach. Jest w sieci tyle materiałów i rzetelnych źródeł, które obalają to gadanie o "szczepionce na kolanie", że szkoda i mojego i Twojego czasu.

Ja po prostu zaznaczyłem, że osoba mająca z jakiegoś powodu wątpliwości co do danego szczepienia to antyszczepionkowiec. Tyle. Nie foliarz, nie idiota. Po
  • Odpowiedz
Ja po prostu nie wierzę w szczepionkę która powstała w ekspresowym tempie na kolanie.


@XpXp: No to zajebiście, to będziemy się wozić z tym wirusem i jego odmianami do końca świata.
  • Odpowiedz
@Arrival: osoba ktora nie ufa rzadowi ktory na wszelkie sposoby przymusza do szczepien a fundusz na skutki uboczne tworzy w #!$%@? czasu to nie antyszczepionkowiec tylko osoba myslaca.

Jezeli kazdy unika brania odpowiedzialnosci za NOP jak tylko moze to mam prawo podchodzic do tego nieufnie. Nazywanie mnie w tym temacie antyszczepionkowcem jest nie tyle nie na miejscu co zwyczajnie kretynskie ¯_(ツ)_/¯

@memento_mori: i myslisz ze jak sie wszyscy zaszczepia super
  • Odpowiedz
Pandemia bedzie trwac tak dlugo jak dlugo bedzie sie to oplacac konkretnym osobom.


@Sam_w_domu: tak tak panu bilowi gatesowi i grupie bilderberg, w koncu panuje swiatowy spisek a rzady nie maja nic do gadania

ja #!$%@?, naprawde trzeba miec ostro #!$%@? zeby wierzyc w cos takiego
  • Odpowiedz
@memento_mori: a czy ja wspomnialem cokolwiek o Gatesie? Wystarczy ze spolki panstwowe zarabiaja. Silownie zamkniete to PZU nagle weszlo w branze fitness ale to teoria spiskowa. Orlen przejmujacy firmy energetyczne to tez teoria spiskowa. Szury i debile wierza w takie newsy.

Ale fakt. Nie trzeba miec nasrane zeby wierzyc ze jak sie wszyscy zaszczepia to nie pojawi sie kolejna mutacja i nie bedzie lockdownow i obostrzen. Przeciez to tylko 2 tygodnie
  • Odpowiedz