Wpis z mikrobloga

Jak bardzo upierdliwie sprawdzają bagaże w Easyjet? Mam walizkę kabinową która o 5 cm przekracza jeden z rozmiarów (pozostałe są ok).
Zastanawiam się, czy kupować na wszelki wypadek odpowiednią, czy może nie zwracają na to tak bardzo uwagi.
#easyjet #latanie #podroze #linielotnicze
  • 5
  • Odpowiedz
@advert: z tego co kojarzę to trzeba wepchnąć bagaż w taką ramkę metalową,więc jeśli ten większy wymiar to wysokość to będzie OK, ale jeśli któryś z pozostałych to nie wepchniesz i będzie zonk. Zawsze możesz obrócić walizkę i ją wepchnąć tak, żeby ten za duży wymiar był wysokością :)
  • Odpowiedz
@npwjsn: xd mam limit 45x36x20, a moja torba jest około 50x36x20. więc wepchnąć może być ciężko, bo to twarda walizka.

Z moich obserwacji to bardziej kwestia, czy trafisz na służbist(k)ę na kontroli czy nie.

@WPoszukiwaniuStraconegoRigczu: no to fakt, mnie też kiedyś taki wizzairowy gestapowic złapał i musiałem dopłacać chyba z 200 zł za wystającą 1 cm walizkę.
po prostu myślałem że różne linie mają różne wytyczne dla swojej obsługi.
  • Odpowiedz
@advert: na walizkach robią wyniki, używam plecaka i nigdy zemną nie wygrali. Leciałem parę razy Easy Jetem i nigdy jazdy z bagażami nie było, ale Wizz słynie z gestapowców :) Idź do faceta, kobiety zawsze mają problem tak samo pogranicznicy. Mnie sobie Bułgarki z Wizzair upatrzyły i zawsze wojowanie z plecakiem, oczywiście przegrana, bo plecak zawsze się zmieści. W zeszłym roku trzy wyjazdy wizzem do Bułgarii, trzy razy jazda. :)
  • Odpowiedz