Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci jakiś zestaw do monitoringu pomieszczenia usługowego ok 20m2. Nie znam się na tym a przydały by się dwie kamery wewnątrz i coś na zewnątrz. Dodatkowo, co z urządzeniem do zapisu? Bezpiecznie to trzymać w tym samym pomieszczeniu tylko.. nie wiem, zabudowane/ukryte? Proszę o rady, porady na co zwrócić uwagę i jak to sensownie wszystko zorganizować. Jeśli chodzi bo budżet to nie więcej niż około 700zł.

#security #monitoring #bezpieczenstwo
  • 5
@RoyalCraft: 700 to trochę mało - sam (mały) dysk to rząd 350 PLN. https://www.komputronik.pl/product/223151/wd-purple-2tb.html (tak, da się włożyć inne, tanie - ale nie zależy ci na wymianie dysku co rok, dwa - prawda?) Najtańsze NVR'y z Chin to rząd 100PLN (bez obudowy i zasilacza!) - zostaje ci 250 PLN na kamery - po ~80 PLN kupisz najtańsze chińczyki. No i trochę kabla Ethernetowego. Da się, ale ciasno i jakość "minimum" a
Ogólnie rzecz biorąc, lokal i tak zamierzam ubezpieczyć od kradzieży i aktów wandalizmu, chodzi mi po prostu o straszaki dla plebsu którego w okolicy jest pełno a dzielić ich będzie tylko szklana witryna. Ktoś kto jest "fachowym złodziejem" i tak ukradnie co ma ukraść.
@RoyalCraft:
Nie mieszkam w Polsce to nie macałem takich zestawów.
Zapytaj czy dadzą ci np. 5 letnią gwarancję na dysk :) Dyski do CCTV (survivalence) pracują w trybie ciągłym i są inaczej skonstruowane niż "zwykłe" - mimo, że też możesz normalnie na nich zapisywać dane. W razie czego moim zdaniem warto dopłacić do lepszego - sam sprawdziłem na 2 kolejnych dyskach które padły po około 1.5 roku.

Na ich zdjęciu w
Dysk ogólnie nie jest problemem, ponieważ w przeciągu miesiąca-dwóch bez najmniejszych problemów mogę zainwestować w porządniejszy tak jak napisałeś ze szczegółowym naciskiem by był do CCTV. Chodzi tak naprawdę o ten pierwsze dwa miesiące. Ale super tak czy owak za podejście do tematu, na pewno wiem więcej niż 20 minut temu :)