Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mogadishu: rzeczywiście finezyjne to drugie podejście xD Jeśli pogoda jest OK, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to że może jakiś ruch general aviation był w okolicy i łatwiej było pokręcić Benkiem niż przeganiać #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to trochę naciągane, więc również chętnie się dowiem, jaka była przyczyna.
c.....t - @mogadishu: rzeczywiście finezyjne to drugie podejście xD Jeśli pogoda jest...

źródło: comment_1625068023s2dnUrVNBgvTkgpHzwNRHn.jpg

Pobierz
@mogadishu: odejście na drugi krąg, a potem wejście w racetrack zgodnie z procedurą, ale nie tą co trzeba XD Weszli na prostą i może nie zdążyli przechwycić ścieżki, więc przerwanie podejścia i znowu na początek podejścia - tym razem tego pierwotnego XD Zdjęcia mapek wrzucam to można sobie przeanalizować, co się #!$%@?ło.
KolczyQ - @mogadishu: odejście na drugi krąg, a potem wejście w racetrack zgodnie z p...

źródło: comment_16250698826PRpv30B1XyIYfvToceMIv.jpg

Pobierz
@mogadishu: > Czasami jest tak, że tankują za dużo paliwa i samolot przed wylądowaniem musi je spalić bo mógłby się uszkodzić przy lądowaniu od dodatkowej masy.

@grzyby_to_moja_pasja: Na trasie trwającej kilka godzin Boeingiem 737? Szczerze wątpię, żeby to był powód;)

odejście na drugi krąg, a potem wejście w racetrack zgodnie z procedurą, ale nie tą co trzeba XD


@KolczyQ: Czemu nie tą co trzeba?
@czysty_start: Podchodził według podejścia ze zdjęcia nr 2, czyli od punktu LB481. Po nieudanym podejściu odszedł zgodnie z procedurą w lewo nad DVOR/DME SWI. Nad radiolatarnią SWI zamiast pójść z kursem 049 na punkt LB482 to wykonali baseturn (poprawnie baseturn powinien być, #!$%@?ło mi się wcześniej, pisząc racetrack) przedstawiony na zdjęciu 1.
Można sobie gdybać co się tam podziało, a najłatwiej by było odsłuchać LiveATC, o ile było ich słychać.
@KolczyQ: Ok, z tego pierwszego screena myślałem, że ten "krzywy holding"/"dziwny racetrack" na prostej wykonali przed pierwszym podejściem, ale patrząc na zapis lotu na fr24 to było po go aroundzie, tak jak piszesz;)

Można sobie gdybać co się tam podziało, a najłatwiej by było odsłuchać LiveATC, o ile było ich słychać.


@KolczyQ: Podejrzewam, że atc dało im zgodę na takie drugie podejście, w Lublinie jest taki ruch, że mogliby sobie