Wpis z mikrobloga

@KrowkaAtomowka Rotuję maściami z różnymi składnikami aktywnymi bo zauważyłem że kolejna terapia tym samym preparatem idzie gorzej. Więc
1. Cos na bazie propionianu klobetazolu - np Novate (niestety silny steryd)
2. Coś z kalcypotriolem i betametazonem - np Psotriol lub Enstilar (też silne leki, składniki aktywne to zdaje się pochodne witaminy D)
3. Maść robiona z cygnoliną - dosyć przestarzała rzecz ale poza zaczerwienieniem nie daje skutków ubocznych
Dodatkowo przydałaby się regularna
@malinowydzem niestety może tak być. Niewydajny bo się rozpryskuje pewnie poza obszary, które potrzebujesz faktycznie leczyć. Istnieje połowę (albo i więcej) tańszy zamiennik - Psotriol, jest w formie maści ale skład właściwie ten sam. Tylko pewnie będzie ta sama historia, właściwie jak ze wszystkimi sterydowymi preparatami, szybko wraca.. polecam korzystać w takim schemacie że np 10 dni smaruje codziennie, później kilka razy co drugi dzień a później jeszcze kilka razy co trzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: męczyłem się dość długo. Wreszcie postanowiłem iść do szpitala. Byłem dwa tygodnie. Lampy z rana, cygnolina 0,1 % na 2 godziny. Później maść siarkowa. Na fałdy laticort i na ręce, a na głowę loriden. Odpukac, ale od 5 miesięcy nic. Teraz po kąpieli smaruje się mediderm zapobiegawczo