Wpis z mikrobloga

Paliłem 1,5 - 2 paczki fajek dziennie. Normalnie zawsze max paczkę, ale ostatnio to się wymknęło spod kontroli.

Dziś spaliłem zaledwie 3 papierosy, w tym pierwszy o 16:00, a już o 07:00 na nogach.

Dla mnie to ogromny krok w kierunku całkowitego rzucenia tego cholerstwa.

Najgorsze jest zajęcie czymś innym myśli i te hamowanie odruchów sięgnięcia po fajkę przy byle okazji.

Walcze!

#papierosy #rzucaniepalenia #rzucampalenie #nikotyna #fajki
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sun_belt: Próbowałem rzucić z 10 razy, paliłem 11 lat. Przy każdej próbie aż targało mną wewnętrznie. Byłem cały czas zły, skręcało mnie w brzuchu, wytrzymałem bez papierosa max 2 dni.
Kupiłem sobie Desmoxan paliłem 3 pierwsze dni kuracji, później już odstawiłem całkowicie.
Nie palę 3 miesiące. Ani przez chwilę nie miałem głodu nikotynowego, czułem się świetnie rzucając.
Jedynym problem, choć bardzo małym było uzależnienie psychiczne. Paliłem bardzo dużo podczas imprez zakrapianych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sun_belt: Jak chciało mi się palić na imprezie to mówiłem sobie: "Boże, dzięki że nie muszę już jarać". Zmieniałem tor myśli na coś innego i dało radę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sun_belt: Ważne jest też aby regularnie przyjmować tabletki zgodnie z zaleceniami. Do tego fajna jest aplikacją desmoxanu na telefon.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sun_belt: Zapomniał bym, że pomogłem sobie trochę po pierwszym tygodniu książka "Jak skutecznie rzucić palenie". Po przeczytaniu dwóch rozdziałów niesamowicie pomogła mi trwać w postanowieniu (nawet cieszyć się z tego, że nie palę).
@Momos

To ma jakieś skutki uboczne? U mnie raczej uzależnienie psychiczne, bez fajki mogę dość długo wytrzymać fizycznie, ale... dobra rozmowa? papieros. Chwila nudy? Papieros. Jakaś przerwa? Papieros. Fizycznie to bardziej czuję głód po jedzeniu w myśl "każdy polak po jedzeniu, nie zapomni o paleniu".
Paliłem 1,5 - 2 paczki fajek dziennie. Normalnie zawsze max paczkę, ale ostatnio to się wymknęło spod kontroli.

Dziś spaliłem zaledwie 3 papierosy, w tym pierwszy o 16:00, a już o 07:00 na nogach.


@sun_belt: Używasz jakichś "wspomagaczy"? tabletki etc. ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PapaSar

Używasz jakichś "wspomagaczy"? tabletki etc. ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Cukierki halls te najmocniejsze miętowe. Ale przyznam szczerze że miałem moment rozprężenia gdzie byłem na imprezie i spaliłem paczkę fajek w 8 godzin. Na drogi dzień ból gardła, generalnie chce rzucić bo mam ostro przesuszone gardło, tak fest że ciągle chrząksm, uczucie przeziębienia i całe krwistoczerwone. W dodatku mam z zatokami i w nocy oddycham gębą przez
@sun_belt: Będę się przymierzał, bo też jest źle ( ͡° ʖ̯ ͡°). Już raz próbowałem przerzucić się na e-papierosa z efektem 6 miesięcy później powrót do zwykłych i próba z podgrzewaczami tytoniu na których wytrzymałem tydzień. Teraz standardowo paka na dzień czasami półtora i w nocy podobny efekt czyt. flegma jak u starego dziada + świsty podczas oddychania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PapaSar

Także kombinowałem z efajkami i w sumie od tego nabawiłem się przesuszenia gardła więc wróciłem do tradycyjnych. Za to te podgrzewane mi nie smakowały i nie czułem się "napalony".

Zrobisz jak uważasz, ale ja myślę że wszystko to kwestia nastawienia, że siedzi to w głowie. Po prostu wstan z rana i nie sięgaj po fajkę. Będziesz mieć tysiąc powodów i super rozwiązań aby jednak zapalić, ale oszukujesz siebie. Wiem bo to