Wpis z mikrobloga

Hej Miraski!
Pijcie ze mną kompot! Mój #rozowypasek zdał prawo jazdy!
Teraz rozglądam się za autem do 10tys dla niej ;)
Żonka chce aby auto miało kobiece kształty, było 4 drzwiowe i nie miało 20 lat :D
Wstępnie wybór padł na Nissana Micrę K12 nawet mamy jedną upatrzoną sztukę :)
https://www.olx.pl/d/oferta/nissan-micra-rok-2009-salon-polska-CID5-IDKgeMP.html/?fbclid=IwAR0Ad82TocwD91OkKbfczNcwsZt5MYDcbK_WlNYUgRD3De4elC2y5Vk0o_s&reason=observed_ad

Co myślicie o takim wyborze na pierwszy samochód?
No i na co warto zwrócić uwagę w przypadku oględzin Micry?
Mam bardzo małe doświadczenie w zakupie samochodów używanych i będę mocno wdzięczny za wszelkie porady!

#samochody #nissan #motoryzacja #pytanie #mechanikasamochodowa
  • 20
  • Odpowiedz
@cwlmod: 206 też jej proponowałem ale micra chyba mniej awaryjna. CC byłoby super ale mamy nowe dziecko w rodzinie i 4 drzwi muszą być ;)
  • Odpowiedz
@Bunchars: Dzięki za opinię. Na portalach gdzie większość ekranu zajmują reklamy piszą że niby silnik 1.2 żre więcej palia niż 1.4 a tu widzę odmienne zdanie!
  • Odpowiedz
@ambas: :) do silnika nie mam żadnych zastrzeżeń, może tyle, że jest słaby. W tak małe spalanie sam nie mogłem uwierzyć, ale ja jej tankuję auto, zawsze zalewam do pełna i spisuję przebieg. Raz w ciągu roku przekroczyło nieznacznie 5l/100km, a moja różowa robi codziennie 50km. Generalnie polecam.
  • Odpowiedz
@ambas: nNe znam mikry ale możesz popatrzeć na renault modus, znajomi mają/mieli i chwalą. Wszystko widać dookoło, łatwy do prowadzenia na początek, prosty silnik. Były awarie wspomagania drogie w naprawie ale teraz to już robią zdaje się za małe pieniądze. Z resztą nie wiem, czy poliftowe też się psuły.
  • Odpowiedz