Wpis z mikrobloga

Nigdy nie byłem w #usa ale zastanawiałem się teraz jakby je zwiedzić gdybym kiedyś miał troche kasy i wizę. W Miami można bez problemu kupić Dodge Caravana z 2002r. za 4000$. Duże i wygodne auto, można od biedy się w nim przespać. Za następne 500$ opony, płyny, olej do niego itp.

Zaczynamy w Miami, wjeżdżamy na Interstate 95 i jedziemy do Jacksonville, tam odbijamy na Interstate 10 która prowadzi prosto przez Alabamę, Missisipi, Luizjanę, Teksas ( ͡° ͜ʖ ͡°), Nowy Meksyk, Arizonę aż do słonecznej Kaliforni. Następnie skręcamy na Interstate 5 prowadzi nas poprzez Los Angeles, San Francisco, Oregon aż do Seattle. W Seatlle kupujemy flanelową koszulę na cześć Kurta Cobaina i wjeżdżamy na Interstate 90. Wyjeżdżamy ze stanu Washington potem Idaho, Montana, Wyoming, South Dakota, Minnesota, Wisconsin, Illinois(Czikago( ͡° ͜ʖ ͡°) ), Indiana, Ohio, Pennsylvania, New York, Massachusetts (to tam chyba Max mówi jak jest). W Weston skręcamy na Interstate 95 która prowadzi poprzez całe wschodnie wybrzeże aż na Florydę z której wystartowaliśmy. Tam można opylić wytłuczonego Dodge'a i wracać do domu.

Interstate 10 ma ~ 4000km.

Interstate 5 ~2230km.

Interstate 90 ~5000km.

Interstate 95 ~ 3100km.

Razem prawie 15 tysięcy kilometrów. Bite 2 miesiące zwiedzania, spania po tanich motelach, poznawania prawdziwego USA itp.

Niech taki Dodge w benzynie przy spokojnej jeździe spali z 12l/100 (tak wiem, w USA liczy się na galony i mile). Cena litra benzyny w USA to mniej niż 3zł. http://domekraciborz.pl/usa-ceny-paliw-dla-porownania/

Ale bezpieczniej policzyć w zaokrągleniu po 3zł. 12*3 = 36zł za 100km.

36 * 150(15000km) = 5400zł na samą wachę czyli niecałe 2000$.

Auto + początkowy serwis miało kosztować 4500$ + paliwo 2000$ = 6500$.

Z jedzeniem i spaniem bez luksusów(czasem w aucie) w 10000$ powinno dać radę się zmieścić. W dwie albo 3 osoby koszt rozbiłby się korzystniej.

#podroze #nudzimisie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nigdy nie byłem w #usa ale zastanawiałem się teraz jakby je zwiedzić gdybym kiedyś miał troche kasy i wizę. W Miami można bez problemu kupić Dodge Caravana z 2002r. za 4000$. Duże i wygodne auto, można od biedy się w nim przespać. Za następne 500$ opony, płyny, olej do niego itp.


bez problemu to znaczy co? Piszesz że nie byłeś w usa, więc amerykańskiego prawa jazdy nie masz. To znaczy, że kupionego auta nie zarejestrujesz. Czyli musisz znaleźć sprzedającego, który będzie na tyle głupi żeby sprzedać ci auto z tablicami. Sprzedający zawsze zabierają tablice co jest normalne, bo nie chcą żebyś na ich konto nabroił. Z kolei prawa jazdy nie zrobisz jeśli nie masz SSN, a nie masz skoro nie byłeś w usa. Wyrobić SSN można gdy ma się pozwolenie na pracę.

$500 to spora kwota, ale jesli nie wiesz gdzie pojechać to powymieniają ci dobre części i tyle wezmą. Bo nie wiesz do którego warsztatu pojechać a oszustwa to tak jak u nas.

Zaczynamy
  • Odpowiedz