Wpis z mikrobloga

"Zdrowy człowiek produkuje do 600 ml gazów na dobę (i umówmy się, to wcale nie jest dużo – mniej więcej tyle samo gazów produkuje… termit uznany za najbardziej wiatrotwórcze stworzenie na ziemi!). To skutek połykania powietrza podczas jedzenia i mówienia, a także produkt uboczny fermentacji jelitowej zachodzącej w naszym osobistym zbiorniku na bioodpady, czyli w jelicie grubym. Łykamy przede wszystkim azot i tlen, zamieszkujące nasze jelita bakterie produkują wodór (do 80 proc.
  • Odpowiedz
@JANIEZOLTY: XD gazy są skutkiem ubocznym nieprawidłowej diety. Tak, ludzie męczą się z gazami ale tylko ci głupi i niewyedukowani. Takim wyjątkiem jak ja jest mój chłopak, cała rodzina- stosujemy to co lekarz polecił i to DZIAŁA. A ty dalej sobie pierdz i tłumacz, ze to normalne bo inni to robią XDD
  • Odpowiedz
@crazykokos: "gazy są skutkiem ubocznym nieprawidłowej diety." potrzebne źródło.
"ludzie męczą się z gazami ale tylko ci głupi i niewyedukowani." Ja nie mam mirabelko z tym problemów, skąd takie założenie ? Jedynie twierdzę, że całkowite wyeliminowanie gazów jest nie możliwe z punktu widzenia biologii. Bardzo się cieszę, że nie masz z tym problemu, ale sądzę również, że gazy upuszczasz tyko robisz to podczas snu, a utrzymywanie przez Ciebie prawidlowej diety
  • Odpowiedz
@JANIEZOLTY: Chcesz to sobie szukaj źródeł. Mi lekarz powiedział, ze całkowicie wyeliminuje gazy i tak jest. Nie jest to jakieś magiczne zaklęcie ani nie jest to niemożliwe jak to w kółko i w kółko zaznaczasz.
Podałam informacje, jeśli nurtuje cię to sobie weryfikuj bądź sam zastosuj to o czym pisałam to się przekonasz. Elo
  • Odpowiedz
@crazykokos: Ale to ty dzwonisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukałem info czy można zatrzymać produkcje gazów jelitowych, nie znalazłem niczego takiego, mozna zmniejszyć i tyle. Pozostały jedynie Twoje argumenty anegdotyczne. Bretarianie też są świecie przekonani, że odżywiają się praną i jedzenia nie potrzebują.
  • Odpowiedz
@crazykokos: mirabelko, nie jeżdżę Kią, a Hondą. Szkoda że swoich niesamowitych tez nie jesteś w stanie obronić, podając przykład swój jak również bliskiej rodziny nacinasz się na argument anegdotyczny.
  • Odpowiedz
@crazykokos: i co z tego, że jakiś lekarz Ci zalecił? Nie ma floiarzy wśród lekarzy? Bierzesz pod uwage placebo?
Prawda jest taka: nie istnieje najprawdopodobniej taki mechanizm w jelitach człowieka, co neutralizuje w 100% gazy, który Ci polecil Twój lekarz, bo to biologicznie nie możliwe.
  • Odpowiedz