Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy. Szukam "nowego" samochodu. Do wyboru mam Skodę Fabie III kombi albo Skodę Rapid Liftback.

tl dr: samochód ma być jak najnowszy, z najniższym możliwym przebiegiem. Samochód traktuję jako przedmiot do przemieszczania się z punktu A do B- nic więcej. Budżet powiedzmy 45k.

- samochód ma być jak najnowszy z najniższym możliwym przebiegiem, tylko i wyłącznie I właściciel, salon PL- odpadają wszelkiego rodzaju komisy.
- samochód ma mieć duży bagażnik i względnie dużo miejsca na tylnej kanapie dla dziecka, którego obecnie nie mam
- interesuje mnie tylko benzyna, lpg nie potrzebuję
- z tego co poczytałem w necie lepiej szukać silnika 1,2tsi lub 1,0tsi na pasku rozrządu, a nie na łańcuchu
- tak wiem, litra to można wypić na imprezie, a nie robić z tego silnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- tak wiem, plastik plastik plastik
- tak wiem, samochody dla emerytów
- tak wiem, po 200tys km samochód idzie na złom (nie interesuje mnie to co się będzie działo z samochodem przy tym przebiegu, plan jest taki żeby kupić taki z przebiegiem +/- 50k i jeździć przez 5 lat)
- tak wiem, słabe wyposażenie itp- to mnie również nie interesuje, teraz jeżdżę klasą "premium" i z połowy udogodnień nigdy nie skorzystałem.
- nie, nie chce 15 letniego bmw, lexusa ani nic innego premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może któryś z mirków ma któryś z wymienionych i się wypowie? Fabia to ogromny bagażnik kosztem mniejszej ilości miejsca z tyłu. Rapid to więcej miejsca z tyłu kosztem "gorszego" bagażnika.

#samochody #motoryzacja #skoda #pytanie
  • 11
@damianos19938: miałem FIII przed FL 1.2 TSI, ogólnie użytkowałem auto cztery lata. Auto godne polecenia, ma swoje wady, ale szukaj auta które miało wymieniany olej co 15 tyś. km a nie jak zaleca VAG co 30 tyś. km. Po drugie jeżeli bym szukał używanej skody to kierowałbym się w stronę egzemplarza z wynajmu długoterminowego bo zazwyczaj są to auta bez dużego przelotu nie jak po flocie, właściciel jest wtedy związany umową
@damianos19938: jakbyś gówniaka nie robił to bym miał dla Ciebie igła samochód, co prawda 2015 rok Skoda Fabia II, ale przebieg 55k km, diesel 75km, spalanie 4.3L/100 km przy trasach które robie nie stanowi żadnego problemu..