Wpis z mikrobloga

Hejho! Pijemy kompot!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po miesiącach tyrania powstała pierwsza wersja "Połącz kropki" - mojej najnowszej, planowanej na jesień książki o przyszłości technologii i człowieka. W obrazku robocza wersja spisu treści.

UUFFFFFFFFF. To były tygodnie, tygodnie spędzone przy artykułach, wystąpieniach konferencyjnych, raportach, przeglądówkach, blogach, forach... setki, setki stron tekstu, diagramów, schematów... we łbie się kręci. A wszystko po to, żeby spróbować zrozumieć, co tak naprawdę da się zrobić dzisiaj, latem 2021 roku, i co jest wyobrażalne w następnych latach.

Powiem Wam tak - od paru lat, od kiedy robię "Czytamy naturę", staram się być na bieżąco z rozwojem nowoczesnych technologii i postępem nauki, ale taka piguła, jaką pochłonąłem w ostatnich miesiącach, powala na kolana. Na świecie dzieją się rzeczy niesamowite, naprawdę. Plan jest taki, że powstanie naprawdę aktualny, naprawdę rzetelny przewodnik po współczesnej technologii w kilku kluczowych obszarach. Nie dało się opowiedzieć wszystkiego i jest kilka dużych tematów, które po prostu się nie zmieściły, jak np. militaria albo energetyka. Trudno, trzeba było się choć trochę zawęzić. Ale myślę, że i tak powstania taka piguła, jakiej jeszcze nie było. :)

Przede mną jeszcze sporo roboty, ale ogólnie rzecz biorąc - kompocik w dłoń. Główna część roboty za mną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #conowegownejczer #technologia #nauka #liganauki
LukaszLamza - Hejho! Pijemy kompot!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po miesiącach tyrania powstała pi...

źródło: comment_1624872941XRZEVqBUn0drts7YqnJYNJ.jpg

Pobierz
  • 33
@Askaukalis: Spokojnie, to jest raczej robocza lista tematów. Prawdziwy spis treści będzie przejrzystszy (raczej jak w załączniku). A "łączenie kropek" wychodzi wbrew pozorom samo, jak np. ludzie od interfejsów mózg-komputer korzystają z narzędzi generatywnych, które wymyślili ludzie od uczenia maszynowego. Albo jak ludzie od skanowania mózgu zgadują się z ludźmi od inwazji w prywatność. ;) Te powiązania są liczne i niepokojące.
LukaszLamza - @Askaukalis: Spokojnie, to jest raczej robocza lista tematów. Prawdziwy...

źródło: comment_16248738757kPsZv5ok2G6zxstfYJDhX.jpg

Pobierz
Nie znam gościa ani książki. Ale tyle się teraz wydaje, że nam, skromnym gryzipiórkom, zabraknie niedługo kombinacji pospolitych rzeczowników. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LukaszLamza: lepiej zmien nazwę. Serio. Będziesz traktowany mniej poważnie niż byś chciał a szkoda bo temat ciekawy. U mnie tez pierwsza mysl to Włodek, swoją droga naprawdę dziwne, ze na to wcześniej nie trafiłeś. Mirki wyzej dobrze radzą