Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwość wybudować się gdzieś w Polsce żeby mieć całkowitą ciszę i spokój? Wymagania byłyby takie:
*bez sąsiadów,
*bez działalności rolniczej itp. w najbliższej okolicy,
*ale z dostępem do prądu, wody i dobrego internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Czy to w ogóle jest możliwe? Czy istnieją działki budowlane na odludziu? Czy da się w ogóle dociągnąć media na odludzie dla jednego pustelnika?

Moim marzeniem jest żyć w ciszy i spokoju, w zgodzie z naturą, z minimalnym kontaktem międzyludzkim, ale jak tak pomyślę sobie o wsiach, które znam to jest tam dom koło domu i pytanie czy to wynika z wyboru ludzi czy z konieczności (plan zagospodarowania przestrzennego czy jak to się tam zwie, doprowadzone media itp.)?
#nieruchomosci #dom
  • 68
  • Odpowiedz
@Blaskun: Zaoszczędzi sporo kasy mając własne źródła energii. Ewentualnie może zaoszczędzić na szambie stawiając mini oczyszczalnię. Idealnie zostanie na internet. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Smutne realia są takie, że chyba każdy by chciał tak mieszkać, i ludzie mieszkają w ścisku nie dlatego, że lubią, a dlatego, że mieszkanie w miarę samotnie jest piekielnie drogie. Im więcej ludzi w okolicy, tym taniej.
  • Odpowiedz
To się powinno już jakoś technologicznie ogarniać...


@little_muffin: No ale co proponujesz? Bo to, że jest to technologicznie możliwe to inna sprawa. Sek w tym, że usługi i dostarczanie internetu to nie jest działalność charytatywna a działalność zarobkowa. Nie ma sensu inwestować setki tysięcy złotych w infrastrukturę by jeden dom miał na zadupiu światłowód skoro klient przez całe swoje życie płacenia za internet nawet nie zwróci połowy tej kwoty.

NIe
  • Odpowiedz
@BaltasarGracian: działka w lesie? Niedaleko mnie są domy w środku lasu, w sumie do niedawna był jeden na sprzedaż tylko że był blisko drogi.

Co do internetu to na odludzu na niego nie licz.
  • Odpowiedz
@BaltasarGracian: idziesz do szkoły rolniczej, kupujesz kulka hektarów działek rolniczych, po środku robisz działkę budowlaną i jesteś zabezpieczony wokół własną ziemią, w innym przypadku zawsze ktoś się może obok ciebie wybudować.
  • Odpowiedz
@BaltasarGracian:
działki rolne nadal są tanie, na każdej możesz postawić "siedlisko" lub budynek gospodarczy i potem przekwalifikować na mieszkalny.

działki leśne są tanie, ale jest dużo #!$%@? się z Lasami Państwowymi i nie słyszałem żeby komuś coś bez łapówki udało się kupić.

sam zamierzam kupić w najbliższych latach działkę rolną niskiej klasy lub łąkę. są śmiesznie tanie bo nic tam rosnąć nie chce. zbuduje się na środku, zasadzę sobie las wokol i za 5-10 lat (że sztucznym nawadnianiem) będę miał #!$%@? domek w lesie. chciałem kupić las, ale wokół mnie blisko miasta wszystko wykarczowano, a minilasy zostały tylko na terenach ujęć wody gdzie jest
  • Odpowiedz
@BaltasarGracian Na fejsie jest taka grupa "życie poza systemem off the grid" i tam co jakis czas ktoś wrzuca ogłoszenia o wynajęciu/ dzierżawie/ sprzedaży jakiegoś kawałka ziemi na zadupiu plus odpowiedzi na Twoje pytania pewnie też tam się znajdą
  • Odpowiedz